„Podaj dobro dalej” – trwa realizacja projektu

20 czerwca na terenie Muzeum im. Orła Białego odbyło się kolejne z wydarzeń związanych z obchodami Dnia Dziecka dla uczestników projektu „Podaj dobro dalej”, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Regionalny Program Operacyjny Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020. Wzięły w nim udział dzieci i osoby z ich otoczenia z trzech świetlic środowiskowych z terenu miasta.

Dzieci brały udział w zajęciach edukacyjno-sprawnościowych, miały okazję pobawić się w jedynymw Polsce zaczarowanym autobusie, były megabańki, wata cukrowa, a na zakończenie wspólne ognisko.

W ramach projektu dla najmłodszych uczestników przewidziane są zajęcia i warsztaty (m.in. blok warsztatów profilaktycznych, zajęcia językowe, trening kompetencji osobistych, warsztaty preorientacji zawodowej, działania integracyjne) oraz spotkania z osobami z ciekawymi osiągnięciami.

A już od poniedziałku dzieci będą brały udział w zajęciach w czasie wolnym od zajęć szkolnych. Na pierwsze dwa tygodnie wakacji zaplanowane jest mnóstwo atrakcji.

Również w czasie wakacji osoby dorosłe z otoczenia dzieci uczestniczących w projekcie będą mogły liczyć na poradnictwo specjalistyczne (np. psychologa, terapeuty, prawnika czy innych specjalistów według zdiagnozowanych potrzeb). Natomiast wychowawcy ze świetlic środowiskowych wezmą udział w warsztatach i szkoleniach podnoszących wiedzę i kompetencje w pracy z dziećmi i młodzieżą.

Realizacja projektu potrwa do 30 czerwca 2023 roku. Wartość projektu to ponad 596 tysięcy złotych, zaś zdobyte dofinansowanie wynosi 550 tys. zł.

image_pdfimage_print
Total
0
Shares
Zobacz również
Total
0
Share