Skarżysko wzięło udział w Sportowym Turnieju Miast i Gmin

W dniach 13 – 19 września odbyła się XXVIII edycja Sportowego Turnieju Miast i Gmin – STMiG 2022, przy finansowym wsparciu Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Największa impreza sportu masowego w Polsce rozgrywana w ramach XIV Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich.

Wzorem lat poprzednich, również i w tym, Skarżysko-Kamienna przystąpiło do Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich, a w jego ramach Sportowego Turnieju Miast i Gmin.

Niezmiennie celem głównym imprezy jest aktywizacja ruchowa jak największej liczby naszych obywateli, szczególnie tych którzy nie uprawiają sportu, nie ćwiczą codziennie, nie prowadzą aktywnego fizycznie trybu życia.

Organizatorem XIII Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich – XXVIII Sportowego Turnieju Miast i Gmin jest Krajowa Federacja Sportu dla Wszystkich (KFSdW) przy finansowym wsparciu Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Na szczeblu gminy miejskiej lub wiejskiej organizatorem Turnieju jest samorząd terytorialny, który powołuje własnego koordynatora albo zleca to zadanie wybranej jednostce organizacyjnej lub stowarzyszeniu kultury fizycznej na swoim terenie. W przypadku Skarżyska-Kamiennej jest to Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji.

CELE:

  • Promowanie aktywności ruchowej jako najlepszej formy spędzania wolnego czasu i zdrowego stylu życia oraz integracji rodzinnej.
  • Uświadomienie potrzeby systematycznego ćwiczenia u osób nieaktywnych ze wszystkich środowisk, grup zawodowych i społecznych, osób w każdym wieku i o różnym poziomie sprawności fizycznej, w tym również osób niepełnosprawnych.
  • Rozbudzanie postaw prospołecznych i obywatelskich, zmierzające do angażowania przy organizacji imprez jak największej liczby wolontariuszy.
  • Poszerzenie i wzmocnienie współpracy władz samorządowych, organizacji pozarządowych, przedsiębiorstw, placówek oświatowo-wychowawczych w obszarze sportu powszechnego i promowania zdrowego trybu życia.

DO POBRANIA:
STMiG – SPRAWOZDANIE
STMiG – TEST COOPERA

Źródło: Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku-Kamiennej

image_pdfimage_print
Total
0
Shares
Zobacz również
Więcej

Mikołajkowe niespodzianki

Mikołajkowe upominki trafiły 6 grudnia do świetlic środowiskowych działających na terenie miasta. Z upominkami odwiedzili dzieci: prezydent miasta…
Więcej

Skwery zyskają nowy wygląd

Mieszkańcy zyskają dwa nowe skwery, zaaranżowane do odpoczynku i relaksu. Trwają prace przy zagospodarowaniu Skweru Bzińskiego (u zbiegu…
Total
0
Share