Prezydent Skarżyska i inni świętokrzyscy samorządowcy u wojewody

Prezydent Skarżyska-Kamiennej Arkadiusz Bogucki uczestniczył w spotkaniu włodarzy świętokrzyskich gmin, którego inicjatorem był Wojewoda Świętokrzyski Józef Bryk.

Było to pierwsze w rozpoczętej kadencji samorządowej spotkanie w takim gronie. Wśród zebranych nie brakowało osób debiutujących w roli wójta, burmistrza czy prezydenta, ale obecni byli także samorządowcy z wieloletnim doświadczeniem w pełnieniu roli gospodarza gminy.

Spotkanie – co podkreślał Wojewoda Świętokrzyski Józef Bryk – było okazją do wzajemnego poznania się i nawiązania współpracy.

– Współpraca urzędu wojewody z samorządami na pewno będzie dobra. Mamy wiele wspólnego w zakresie infrastruktury, zdrowia, opieki społecznej, ochrony środowiska i w innych dziedzinach, a przede wszystkim w zapewnieniu szeroko pojętego bezpieczeństwa – mówił do swoich gości wojewoda.

W imieniu świętokrzyskich samorządów głos zabrali: Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Renata Janik, przewodniczący Sejmiku Andrzej Bętkowski, prezydent Kielc Agata Wojda, wójt Waśniowa Krzysztof Gajewski oraz starosta sandomierski Marcin Piwnik. Wszyscy podkreślali znaczenie dobrej współpracy na wszystkich szczeblach.

Jak mówił po spotkaniu Prezydent Skarżyska-Kamiennej Arkadiusz Bogucki, każda wymiana doświadczeń i praktyk jest cenna, a przed samorządowcami wiele wspólnych projektów.

image_pdfimage_print
Total
0
Shares
Zobacz również
Więcej

Jak zapłacić podatek?

W związku z trwającym okresem wpłat podatków od nieruchomości i tworzącymi się kolejkami do stanowisk kasowych w Urzędzie…
Total
0
Share