Wystartował projekt EDUODKRYWCY

Rozpoczęły się pierwsze z zajęć przewidzianych w projekcie EDUODKRYWCY, realizowanym przez Gminę Skarżysko-Kamienna, a współfinasowym przez Unię Europejską.

W trakcie pierwszych warsztatów: ekologia- też potrafię! rozmawiano o tym, czym dla dzieci jest ekologia, jak rozumieją podstawowe pojęcia związane z ekologią.

Pod okiem instruktorki warsztatów ogrodniczych: mój własny mały ekosystem dzieci poznawały niezbędne warunki do uprawy roślin doniczkowych, równocześnie każde dziecko posiało nasiona do ekodoniczki wykonanej z torfu. W ramach kolejnych zajęć dzieci będą dbać o wysiane rośliny oraz będą obserwować ich wzrost.

Warsztaty kulinarne- zdrowie na talerzu, czyli uczymy się zdrowo odżywiać były okazją do zastanowienia się nad tym, jaki wpływ ma sposób naszego odżywiania na nasze zdrowie i funkcjonowanie, czym jest zdrowe żywienie i czy zdaniem dzieci trudno jest zmienić swoje nawyki żywieniowe. Zastanawialiśmy się też, czy istnieją zdrowe przekąski- czym możemy zastąpić słodycze. W czasie zajęć dzieci miały szanse popróbować alternatywnych przekąsek, m.in. orzechów i innych bakalii.

Natomiast  zajęcia integracyjno-wspierające były okazją do wspólnego poznania się, dzięki wspólnym zabawom integracyjnym.

Więcej o projekcie TUTAJ.

#FunduszeEuropejskie

Projekt „Podaj dobro dalej” jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Regionalny Program Operacyjny Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020.

image_pdfimage_print
Total
0
Shares
Zobacz również
Więcej

Przebudowa ul. Pułaskiego trwa

Trwa przebudowa ulicy Pułaskiego. Inwestycja obejmuje wykonanie jezdni, miejsc postojowych oraz budowę chodników ze zjazdami. Przebudowywana jest również…
Więcej

Zapraszamy na Dzień Dziecka

Prezydent Skarżyska-Kamiennej Krönig oraz Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej zapraszają dzieci do wspólnego świętowania Dnia Dziecka. Wydarzenie odbędzie…
Total
0
Share