Wystartował projekt EDUODKRYWCY

Rozpoczęły się pierwsze z zajęć przewidzianych w projekcie EDUODKRYWCY, realizowanym przez Gminę Skarżysko-Kamienna, a współfinasowym przez Unię Europejską.

W trakcie pierwszych warsztatów: ekologia- też potrafię! rozmawiano o tym, czym dla dzieci jest ekologia, jak rozumieją podstawowe pojęcia związane z ekologią.

Pod okiem instruktorki warsztatów ogrodniczych: mój własny mały ekosystem dzieci poznawały niezbędne warunki do uprawy roślin doniczkowych, równocześnie każde dziecko posiało nasiona do ekodoniczki wykonanej z torfu. W ramach kolejnych zajęć dzieci będą dbać o wysiane rośliny oraz będą obserwować ich wzrost.

Warsztaty kulinarne- zdrowie na talerzu, czyli uczymy się zdrowo odżywiać były okazją do zastanowienia się nad tym, jaki wpływ ma sposób naszego odżywiania na nasze zdrowie i funkcjonowanie, czym jest zdrowe żywienie i czy zdaniem dzieci trudno jest zmienić swoje nawyki żywieniowe. Zastanawialiśmy się też, czy istnieją zdrowe przekąski- czym możemy zastąpić słodycze. W czasie zajęć dzieci miały szanse popróbować alternatywnych przekąsek, m.in. orzechów i innych bakalii.

Natomiast  zajęcia integracyjno-wspierające były okazją do wspólnego poznania się, dzięki wspólnym zabawom integracyjnym.

Więcej o projekcie TUTAJ.

#FunduszeEuropejskie

Projekt „Podaj dobro dalej” jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Regionalny Program Operacyjny Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020.