Wieczór dedykowany seniorom

Październik i listopad to miesiące szczególnie dedykowane seniorom – waśnie na te dwa jesienne miesiące przypadają święta osób starszych. Wspólne świętowanie z tej okazji w naszym mieście jest już tradycją. W tym roku seniorzy zostali zaproszeni przez prezydenta miasta i Miejskie Centrum Kultury na bezpłatny koncert.

Koncert odbywał się 6 października. Towarzyszyło mu hasło przewodnie – „Młodym być”. Na scenie – przed licznie zebraną publicznością – wystąpiła grupa „Perły z Lamusa” na czele z Anną Tchórzewską. „Perły” zaprezentowały nowy repertuar, ale nie zabrakło też starych, wszystkim dobrze znanych piosenek. Na scenie pojawili się także: zespół „Fantazja” z Szydłowca oraz skarżyszczanin Michał Bojczuk.

Przed częścią artystyczną życzenia seniorom złożyli zastępca prezydenta miasta Krzysztof Myszka oraz dyrektorka Miejskiego Centrum Kultury Grażyna Majewska.

Spotkanie było formą podziękowania starszym mieszkańcom za pracę, zaangażowanie i ciągłą obecność w życiu miasta.