„Dwójka” z nagrodami i gratulacjami za ekoprace

Siedem skarżyskich szkół podstawowych wzięło udział w konkursie ekologicznym, organizowanym przez gminę w ramach programu edukacji ekologicznej „Czyste Świętokrzyskie”. Uczniowie mogli zgłaszać prace w dwóch kategoriach (plastycznej i filmowej). W obu kategoriach zwyciężyły prace ze Szkoły Podstawowej nr 2. W środę 22 września wywalczone przez szkołę nagrody na ręce przedstawicieli uczniów przekazał prezydent Skarżyska-Kamiennej, Konrad Krönig.

Ogłoszony przez Urząd Miasta konkurs był za razem pierwszym, gminnym etapem konkursu w ramach programu edukacji ekologicznej „Czyste Świętokrzyskie” realizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach. Do udziału zaproszeni zostali uczniowie klas  IV-VIII szkół podstawowych z naszego miasta.

Konkurs podzielony był na dwa bloki tematyczne i miał na celu wyłonienie zwycięzców, którzy przejdą do dalszego etapu i będą reprezentować nasze miasto na szczeblu wojewódzkim.

Pierwszy blok tematyczny konkursu obejmował przygotowanie filmu  z zakresu edukacji ekologicznej związanej z tematyką zagospodarowania odpadów, ich segregacją i utylizacją. Druga kategoria polegała na przygotowaniu pracy plastycznej wykonanej z materiałów recyklingowych.

W konkursie udział wzięli uczniowie następujących szkół podstawowych: SP Nr 1, SP Nr 2, SP Nr 4, SP Nr 5, SP Nr 7, SP Nr 8, SP Nr 13 w Skarżysku-Kamiennej.

Komisja konkursowa, po wnikliwej ocenie zgłoszonych prac, postanowiła I miejsce w obu kategoriach przyznać uczniom ze Szkoły Podstawowej nr 2.

– Serdecznie gratuluję wam zaangażowania i kreatywności. Zachęcam do udziału w kolejnych konkursach i akcjach, których staramy się organizować w czasie roku szkolnego jak najwięcej – zwrócił się do przedstawicieli uczniów skarżyskiej „Dwójki” prezydent miasta, Konrad Krönig.

Prezydent Skarżyska-Kamiennej odwiedził szkołę, by na ręce uczniów, nauczycieli i dyrektor placówki przekazać nagrody ufundowane dla szkoły przez Urząd Miasta. Są to książki, a także artykuły plastyczne i sportowe.

image_pdfimage_print
Total
0
Shares
Zobacz również
Total
0
Share