Ponad 4 mln zł trafi do Skarżyska

Ulica Główna będzie gruntownie przebudowana. Wojewoda Świętokrzyski Zbigniew Koniusz zarekomendował wniosek złożony przez Prezydenta Skarżyska-Kamiennej na dofinansowanie inwestycji z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

– Dziękuję Panu Posłowi Krzysztofowi Lipcowi za wsparcie, o które osobiście zabiegałem w trakcie moich wizyt w Starachowicach oraz o którym rozmawialiśmy w trakcie wizyty Pana Posła w Skarżysku. Deklaracja wsparcia dla Skarżyska w postaci rządowych pieniędzy padła z ust Pana Posła także w trakcie inauguracji obchodów 100-lecia naszego miasta. Dziękujemy i prosimy o dalsze wsparcie! – mówi prezydent Skarżyska-Kamiennej Konrad Krönig.

Wartość inwestycji to niemal 6 mln zł, a dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg to kwota niemal 4,2 mln zł. Inwestycja będzie zrealizowana przez gminę do końca 2023 roku.