Bezpłatne webinary z programowania i matematyki. Startuje „Szkoła z Gigantami”

Wystartowała rejestracja na „Szkołę z Gigantami – programowanie w czterech wymiarach gamingu” – trzecią edycję ogólnopolskich bezpłatnych webinarów z programowania oraz matematyki dla dzieci i młodzieży, organizowanych przez szkołę GIGANCI ROGRAMOWANIA. Celem akcji jest inspirowanie dzieci do tworzenia własnych gier, stron internetowych i aplikacji, aby zmienić bierne korzystanie z Internetu w aktywną kreację. Event odbędzie się w terminie 10 – 21 maja. Patronami Honorowymi wydarzenia są: Sekretarz Stanu w KPRM ds. cyfryzacji – Marek Zagórski, Ośrodek Rozwoju Edukacji oraz włodarze miast. Patronat nad akcją objął także prezydent Skarżyska-Kamiennej.

„Szkoła z Gigantami” to ogólnopolski cykl bezpłatnych  webinarów z programowania i matematyki na kanale YouTube dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Zajęcia, z podziałem na dwie grupy wiekowe: 7-11 oraz 12 -19 lat, prowadzone są przez najlepszych trenerów – programistów.

Dla młodszej grupy wiekowej przygotowano cztery spotkania tematyczne w środowisku Scratch z zakresu różnych typów rozgrywek: klasycznej rywalizacji, tower defence, tanks oraz battle royal. Udział w webinarach to wyjątkowa szansa na bardzo efektywną naukę programowania bez wychodzenia z domu. Dzięki nowatorskim zajęciom i sprawdzonym metodom, uczniowie w bardzo szybki sposób poznają kluczowe zagadnienia związane z programowaniem, takie jak: pętle, klonowanie, komunikaty, instrukcje warunkowe i inne. Ponadto zaprezentowane zostaną procesy pracy nad designem gier i aplikacji na różnych stadiach zaawansowania. Jest to niepowtarzalna możliwość poznania programowania w praktycznym podejściu i w krótkim czasie.

Zajęcia dla starszej grupy są przyjaznym wprowadzeniem w świat języka znaczników HTML, wykorzystania stylów CSS oraz języka JavaScript. W trakcie zajęć uczestnicy stworzą w środowisku Glitch tematyczne strony internetowe oparte o ulubione gry komputerowe i dowiedzą się, jak je opublikować w sieci.

„SZKOŁA Z GIGANTAMI to nie tylko zajęcia z programowania. Zeszłoroczne wyniki egzaminów ósmoklasisty z matematyki na średnim poziomie 46% pokazały, że istnieje duży problem w tym zakresie. Organizatorzy postanowili więc poszerzyć akcję o dodatkowe zajęcia, właśnie z matematyki. MATEMATYCZNI GIGANCI – to dwa tematyczne webinary dla ósmoklasistów i przyszłorocznych maturzystów, którzy chcieliby sprawdzić swoją wiedzę na podstawie testów próbnych, przygotowanych specjalnie przez egzaminatorów CKE. Testy i ich rozwiązania omawiane będą przez wykwalifikowanego nauczyciela matematyki.

„Szkoła z Gigantami” to także platforma integracyjna dla dzieci i młodzieży, która działa w trakcie trwania akcji. Uczestnicy mogą nawiązywać nowe relacje, wymieniać się doświadczeniami, wspólnie programować czy po prostu zaprzyjaźnić się na specjalnie dedykowanej grupie na platformie Discord.

Zdecydowana większość szkół w Polsce zainteresowana jest poszerzaniem kompetencji technologicznych wśród swojej kadry oraz uczniów, dlatego z roku na rok widoczny jest wzrost liczby uczestników akcji „Szkoła z Gigantami” oraz „Koduj z Gigantami”. W ramach konkursu rankingowego szkoły i nauczyciele mogą wygrać wartościowe nagrody i wziąć udział w organizowanych przez Gigantów Programowania oraz Microsoft webinarach z narzędzi online.

Organizatorem warsztatów „Szkoła z Gigantami” jest szkoła „Giganci Programowania”.

Więcej informacji i rejestracja na wydarzenie dostępne na stronie: www.szkolazgigantami.pl

image_pdfimage_print
Total
0
Shares
Zobacz również
Więcej

Spis już się rozpoczął!

Dziś (1 kwietnia) rozpoczął się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań (NSP 2021), który przeprowadzony będzie na terenie…
Total
0
Share