Mieszkańcy kolejnego osiedla starają się o utworzenie Rady Osiedla

W listopadzie prowadzone będą konsultacje społeczne projektu uchwały Rady Miasta Skarżyska-Kamiennej w sprawie utworzenia Rady Osiedla Kolonia Górna-Młodzawy i uchwalenia Statutu tej Rady Osiedla. To pierwszy krok w procesie tworzenia RO. Kolejnym – po konsultacjach i podjęciu uchwał przez Radę Miasta – będą wybory.

Konsultacje społeczne w sprawie utworzenia Rady Osiedla Kolonia Górna-Młodzawy i uchwalenia Statutu prowadzone będą od 4 do 18 listopada, a uwagi i opinie mieszkańcy będą mogli zgłaszać:

1) pisemnie na adres: Urząd Miasta ul. Sikorskiego 18, 26-110 Skarżysko-Kamienna, z dopiskiem „Utworzenie Rady Osiedla Kolonia Górna-Młodzawy oraz nadanie jej Statutu”,

2) drogą elektroniczną: na adres: m.makson@um.skarzysko.pl

3) poprzez stronę Urzędu Miasta Skarżyska-Kamiennej https://konsultacje.skarzysko.pl

Inicjatywa tworzenia Rad Osiedli zyskuje coraz większą popularność. Swoich radnych osiedlowych posiadają już mieszkańcy osiedli: Bór, Pogorzałe, Bzinek oraz Dolna Kamienna I, a kolejne osiedla dążą do uzyskania podobnej formy reprezentacji lokalnej. W toku jest procedura powoływania Rad Osiedli: Paryska, Skałka, Piłsudskiego, Usłów, Place oraz Kolonia Górna-Młodzawy. 27 października odbywały się wybory do Rady Osiedla Książęce.

Rady Osiedli w naszym mieście odgrywają coraz ważniejszą rolę, aktywnie włączając się w organizację lokalnych wydarzeń, działania na rzecz poprawy jakości życia mieszkańców, rozwiązywanie problemów komunikacyjnych oraz dbanie o rozwój przestrzeni publicznej. Wzmacnianie roli istniejących Rad Osiedlowych i dążenie do powoływania kolejnych RO było i jest jednym z celów obecnych władz miasta.

DO POBRANIA:

PROJEKT UCHWAŁY RADY MIASTA SKARŻYSKA-KAMIENNEJ W SPRAWIE UTWORZENIA RADY OSIEDLA KOLONIA GÓRNA-MŁODZAWY I UCHWALENIA STATUTU RADY OSIEDLA KOLONIA GÓRNA-MŁODZAWY W SKARŻYSKU-KAMIENNEJ

PROJEKT STATUTU RADY OSIEDLA KOLONIA GÓRNA-MŁODZAWY W SKARŻYSKU-KAMIENNEJ

FORMULARZ ZGŁASZANIA UWAG DO PROJEKTU UCHWAŁY