Memoriał im. K. Wolińskiego odbędzie się w październiku

17 października w naszym mieście odbędzie się XII Memoriał im. Krzysztofa Wolińskiego – znanego trenera, wychowawcy, który przez wiele lat trenował najlepszych polskich zawodników w lekkiej atletyce w biegach średnich i długich. W tym roku – z uwagi na sytuację epidemiczną – odbędzie się tylko bieg uliczny i wprowadzony został limit uczestników (do 250 osób).

Do udziału w biegu można się zapisać przez internet na stronie competitions.timekeeper.pl/competitions/19 lub też – jeżeli nie zostanie wyczerpany limit uczestników – w biurze zawodów w dniu biegu.

Komunikat organizacyjny XII Memoriału im. Krzysztofa Wolińskiego

Cel imprezy:

– uczczenie pamięci znanego trenera, wychowawcy, który przez wiele lat trenował najlepszych polskich zawodników w lekkiej atletyce w biegach średnich i długich. W jego karierze trenerskiej zawodnicy przez niego trenowani zdobyli 83 medale Mistrzostw Polski. Trener dwojga olimpijczyków Wioletty Frankiewicz i Rafała Wójcika;

– popularyzacja biegania wśród młodzieży i dorosłych.

Organizator:

– Skarżyskie Towarzystwo Sportowe

– Urząd Miasta Skarżyska-Kamiennej

– Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku-Kamiennej

Termin i miejsce:

sobota, 17 października 2020 roku

Start biegu OPEN 13:00

Start i meta Stadion Miejski przy Al. J. Piłsudskiego w Skarżysku-Kamiennej (dawny KKS

RUCH)

Uczestnictwo:

Warunki uczestnictwa:

• Zawodnicy startują wyłącznie na własną odpowiedzialność.

• Zawodnicy wyrażają zgodę na poddanie się wszelkim zasadom bezpieczeństwa oraz rygorom sanitarnym mającym na celu zapobieganie rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV.

• Zawodnicy są świadomi, że pomimo podjętych środków bezpieczeństwa mających na celu

maksymalne ograniczenie ryzyka zakażenia wirusem SARS-CoV, ryzyko to nadal istnieje i nie będę rościli żadnego odszkodowania od organizatorów biegu w przypadku zarażenia się wirusem SARS-CoV.

• Organizator nie odpowiada za zły stan zdrowia lub ukryte choroby uczestników biegu, osób

towarzyszących lub znajdujących się w pobliżu odbywającego się wydarzenia.

Obowiązuje opłata startowa, która wynosi 30 zł, płatna przelewem na konto do dnia 13.10.2020r. Lub 50 zł w biurze zawodów w dniu zawodów w przypadku wolnych miejsc w godz. 11.00-12.00.

Osoby, które wpłaciły wpisowe w marcu bieżącego roku na mający się odbyć w kwietniu bieg są automatycznie wpisani na listę startową, w przypadku rezygnacji prosimy o wiadomość e-mail na adres j.wojtachnio@wp.pl w celu zwrotu wpłaty lub przełożenia na kolejny rok.

Podczas weryfikacji każdy zawodnik/zawodniczka musi złożyć własnoręczny podpis pod oświadczeniem o braku przeciwwskazań lekarskich i starcie w biegu na własną odpowiedzialność.

Zgłoszenia

przed stronę internetową http://timekeeper.pl/zawody/ lub w dniu startu w Biurze Zawodów od

godz.11.00 do 12.00 o ile nie zostanie wyczerpany limit zawodników tj. 250 osób.

KLASYFIKACJE I NAGRODY

W biegu głównym na 10 km będą prowadzone klasyfikacje oraz nagradzanie indywidualne:

Klasyfikacja OPEN oraz wiekowa kobiety i mężczyźni. Dotyczy zawodników posiadających polskie obywatelstwo .

Kobiety:

K-1: 16-19lat (2004-2001)

K-2: 20-29lat (2000-1991)

K-3: 30-39lat (1990-1981)

K-4: 40-49lat (1980-1971)

K-5 50 lat i powyżej (1970 i starsze)

Mężczyźni:

M-1: 16 – 19 lat (2004-2001)

M-2: 20 – 29 lat (2000-1991)

M-3: 30 – 39 lat (1990-1981)

M-4: 40 – 49 lat (1980-1971)

M-5: 50 – 59 lat (1970-1961)

M-6: 60 lat i starsi (1960 + )

Dekoracje

Zakończenie około godz. 15.00

Trasa Biegu:

Dystans 10 km (trzy pętle)

Nawierzchnia w 90% asfaltowa

Limit czasu – 1,5 godziny

TRASA POSIADA ATEST PZLA

Pomiar czasu i ustalenie kolejności będzie dokonywane systemem elektronicznym przez firmę timekeeper

Nagrody:

W kategoriach OPEN biegu na 10 km miejsca I-V (dla kobiet i mężczyzn) statuetki oraz nagrody pieniężne o wartości

Miejsce I – 450 zł

Miejsce II – 350 zł

Miejsce III – 300 zł

Miejsce IV – 250 zł

Miejsce V – 200zł

W kategoriach wiekowych biegu na 10 km miejsca I-III (dla kobiet i mężczyzn) statuetki oraz nagrody pieniężne o wartości

Miejsce I – 150 zł

Miejsce II – 120 zł

Miejsce III – 100 zł

Nagrody w kategoriach Open oraz wiekowych nie będą dublowane

Dla najlepszych kobiet i mężczyzn z powiatu Skarżyska-Kamiennej w biegu OPEN na 10 km po 5

nagród o wartości:

Miejsce I – 250 zł

Miejsce II – 200 zł

Miejsce III – 150 zł

Miejsce IV – 100 zł

Miejsce V – 50zł

Każdy, kto ukończy bieg główny otrzyma pamiątkowy medal. Po biegu będzie wydawany posiłek

regeneracyjny

Ubezpieczenie:

Zawodnicy ubezpieczają się we własnym zakresie.

źródło: www.mcsir.skarzysko.pl