Memoriał im. Krzysztofa Wolińskiego – ponad 100 zawodników wzięło udział w Biegu Open

W sobotę  14 października odbył się XV Memoriał im. Krzysztofa Wolińskiego. Organizatorem memoriału były: Skarżyskie Towarzystwo Sportowe, Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku-Kamiennej oraz Urząd Miasta Skarżyska-Kamiennej.

Celem imprezy było uczczenie pamięci Krzysztofa Wolińskiego, znanego trenera, wychowawcy, który przez wiele lat trenował czołowych polskich zawodników w lekkiej atletyce w biegach średnich i długich oraz popularyzacja biegania oraz zdrowego stylu życia.

W tym roku po raz kolejny Bieg Open odbył się na osiedlu Bór. Start i meta były usytuowane przy Szkole Podstawowej nr 2.

Trasa licząca 10 kilometrów wiodła ulicami: Zwycięzców, Harcerska, Walecznych, Sosnowa, Partyzantów, Zwycięzców. Na starcie stanęło blisko 100 uczestników.

W kategorii Open wśród mężczyzn najlepszy okazał się Sylwester Lepiarz (LKB Rudnik) – czas 32,07; drugie miejsce zajął Michał Bąk (Czarnecki Run Team) – 32,53; trzecie miejsce zajął Damian Kutera (Czarnecki Run Team) – 33,25.

W kategorii kobiet jako pierwsza do mety dobiegła Dominika Łukasiewicz (Nadir Jędrzejów) – 38,10; drugie miejsce zajęła Lidia Czarnecka z Bliżyna (Czarnecki Run Team) – 39,37; trzecia na mecie była Sylwia Hałaczkiewicz (KS Dynamic Łódź).

Najlepszym zawodnikiem z powiatu skarżyskiego był Rafał Czarnecki (Bliżyn), drugi był Mateusz Kobyłecki (Skarżysko-Kamienna), trzecie miejsce Jakub Karpiński (Suchedniów).

Najlepszą zawodniczką z powiatu skarżyskiego okazała się Lidia Czarnecka z Bliżyna, druga była Barbara Przeworska z Łącznej, trzecie miejsce zajęła Anna Ordyńska ze Skarżyska-Kamiennej.

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach oraz w kategorii Open otrzymali nagrody finansowe ufundowane przez organizatorów: Skarżyskie Towarzystwo Sportowe i Urząd Miasta Skarżyska-Kamiennej oraz okolicznościowe puchary.

Sponsorzy Memoriału: Urząd Miasta Skarżysko-Kamienna, Świętokrzyski Urząd Marszałkowski, Uzdrowisko Busko-Zdrój, Bank Spółdzielczy w Suchedniowie, Powiat Skarżyski, Notariusz Maria Zarzycka.

Organizatorzy dziękują Panu Robertowi Buczkowi za zorganizowanie i współfinansowanie kącika gastronomicznego oraz dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 2 w Skarżysku-Kamiennej za udostępnienie szkoły na potrzeby organizacji Memoriału.

Źródło: MCSiR w Skarżysku-Kamiennej