Kolejne szkoły i przedszkola zyskają nowe elewacje. Rusza termomodernizacja

Cztery kolejne budynki oświatowe przejdą termomodernizację. Wykonawcy wkrótce będą mogli rozpoczynać prace. Dzisiaj przekazano im place budowy. Inwestycje zakończą się przed 30 września.

Termomodernizację przejdą:

– Przedszkole Publiczne nr 7 (ul. Zielna),
– Szkoła Podstawowa nr 9 (ul. Warszawska),
– Zespół Placówek Oświatowych (ul. Zwycięzców),
– Zespół Szkół Publicznych nr 4 (Książęca).

W każdym z wymienionych budynków w planie jest docieplenie ścian i stropodachu, wymiana części stolarki okiennej i drzwiowej, wymiana rynien i rur spustowych, wymiana podokienników zewnętrznych, wymiana instalacji centralnego ogrzewania, montaż instalacji odgromowych, a w budynku SP nr 9 zaplanowano także wykonanie instalacji gazowej.

Inwestycja będzie realizowana z 85-procentowym dofinansowaniem, pozyskanym przez gminę z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego.

– Jest to dalsza część zapowiadanej przez nas termomodernizacji budynków użyteczności publicznej. Inwestycja zostanie przeprowadzona w budynkach szkół i przedszkoli. Cieszę się, że możemy dokończyć to, co rozpoczęliśmy jeszcze w poprzedniej kadencji. Kolejne budynki będą docieplone i zyskają nową, estetyczną elewację. Efekty będą także zauważalne postaci oszczędności na ogrzewaniu – mówi Andrzej Brzeziński, zastępca prezydenta miasta, który we wtorek 16 marca uczestniczył w przekazaniu placów budowy poszczególnym wykonawcom, wyłonionym w przetargu.

Wykonawcy będą prowadzili prace i ustalali ich harmonogram w porozumieniu z dyrektorami poszczególnych placówek, by zminimalizować uciążliwość spowodowaną remontem w funkcjonowaniu szkół i przedszkoli.

Przypomnijmy, że jest to drugi etap termomodernizacji budynków oświatowych. W pierwszym etapie, w 2018 roku, inwestycja przeprowadzona została w budynkach: Przedszkola Publicznego nr 4 przy ul. Sikorskiego, Przedszkola Publicznego nr 6 przy ul. Kossaka, Szkoły Podstawowej nr 1 przy ul. Konarskiego, Szkoły Podstawowej nr 5 przy ul. Norwida, Szkoły Podstawowej nr 7 przy ul. Zielnej, Szkoły Podstawowej nr 8 przy ul. Podjazdowej.

image_pdfimage_print
Total
0
Shares
Zobacz również
Total
0
Share