Rozpoczyna się modernizacja oświetlenia ulicznego w Skarżysku

Prezydent miasta, Konrad Krönig, w obecności zastępcy prezydenta Andrzeja Brzezińskiego oraz skarbnik miasta Ewy Pawełczyk podpisał dziś (20 listopada) umowę z wykonawcą modernizacji oświetlenia ulicznego, wybranym w przetargu. Inwestycję będzie realizowała firma Pollight Sp. z o.o. z Warszawy, a wartość zadania to niemal 7,2 mln zł. 85% pokryje dofinansowanie, które miasto pozyskało z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego.

W ramach modernizacji wymienione zostanie 92% oświetlenia ulicznego w Skarżysku-Kamiennej na energooszczędne oświetlenie LED.

Inwestycja obejmuje między innymi:

• wymianę 3371 wysięgników,

• wymianę 4 739 opraw lamp wyładowczych na oprawy LED,

• likwidację 74 istniejących punktów sterowania i pomiaru energii zabudowanych w stacji trafo,

• montaż 74 nowych skrzynek pomiarowo-sterujących,

• montaż w szafach sterujących 132 urządzeń tzw. „soft start”,

• montaż urządzeń do kompensacji mocy biernej,

• montaż systemu sterowania oświetleniem.

– Jest to jedna z najważniejszych inwestycji dla miasta. Po wykonaniu tej modernizacji, 100 procent oświetlenia ulicznego na terenie Skarżyska-Kamiennej będzie oświetleniem LED, co przyniesie nie tylko oszczędności na zużyciu energii i zredukuje emisję gazów cieplarnianych, ale wpłynie również na jakość oświetlenia i estetykę w mieście – podkreśla prezydent Skarżyska-Kamiennej, Konrad Krönig.

Wartość inwestycji to 7 mln 177 tys. zł. Prace mają się zakończyć do 15 listopada 2021 roku.