Gmina dofinansuje zakup pojazdu pożarniczego

Prezydent Skarżyska-Kamiennej Konrad Krönig wraz z Prezesem Ochotniczej Straży Pożarnej Andrzejem Markiewiczem, podpisali w Urzędzie Marszałkowskim umowę na dofinansowanie zakupu wozu pożarniczego typu ciężkiego MAN GCBA.

Dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego opiewa na kwotę 40 tysięcy złotych, jednakże Gmina Skarżysko-Kamienna dofinansuje zakup dodatkowo sumą aż 150 tysięcy złotych.

Jednostka OSP Skarżysko-Kamienna została założona w 1922 roku i od tego momentu nieprzerwanie czuwa nad bezpieczeństwem i ochroną życia i mienia ludzkiego. Przetarg na zakup nowego sprzętu zostanie rozstrzygnięty już 18 lipca, a nowy samochód pożarniczy typu ciężkiego, MAN GCBA, już wkrótce zastąpi mocno wysłużony sprzęt marki Jelcz z 1982r.