Noc Muzeów już w najbliższą sobotę

Pięć godzin gratisowych atrakcji oczekuje na wszystkich tych, którzy odwiedzą skarżyskie Muzeum im. Orła Białego w najbliższą sobotę (18 maja. Tradycyjna „Noc Muzeów” łączy się w tym roku z obchodami „Dnia Muzealnika”.

Między godz. 17 a 22 wstęp do placówki przy ul. Słonecznej będzie darmowy. Całość rozpocznie wystrzał artyleryjski, po którym ruszą wejścia na pokład miejscowego kutra torpedowego ORP „Odważny”. Wstęp do jego kokpitu umożliwiany jest tylko kilka razy w roku, więc powinna to być szczególna atrakcja. Wspólnego zdjęcia nie odmówią zapewne turystom obecni w tym dniu marynarze ze Stowarzyszenia Rezerwistów Marynarki Wojennej.

Trzykrotnie, o godz. 17.15, 19.15 i 20.15 ruszać będzie z autorskim oprowadzaniem Mieszko Ogonowski. Z kolei o godz. 18 i 19 na swoje występy zaprasza lokalny bard Zbyszek Biber.

Na tych, którzy zdążą zgłodnieć czekać będą stoiska gastronomiczne a chętnych do sprawdzenia celności swego „oka” zaprasza strzelnica ASG. Czynne będzie również miejscowe „Koło fortuny” z różnorodnymi fantami dla uczestników zabawy.

Całość zakończy donośny wystrzał armatni.

Źródło: Muzeum im. Orła Białego

image_pdfimage_print
Total
0
Shares
Zobacz również
Więcej

Ferie w bibliotece

„Zimowe zabawy z bibliotecznej szuflady” – to hasło tegorocznych zajęć, proponowanych dla dzieci przez Powiatową i Miejską Bibliotekę…
Total
0
Share