Uczniowie wrócili do szkół

Ponad 2370 uczniów rozpoczęło 1 września naukę w skarżyskich szkołach podstawowych. Uroczyste spotkania na rozpoczęcie roku szkolnego 2022/23 odbywały się w każdej z placówek. Skarżysko-Kamienna było także miastem, w którym odbyła się wojewódzka inauguracja nowego roku szkolnego.

Uroczystość – z udziałem przedstawicieli władz centralnych, wojewódzkich i lokalnych – odbywała się w II Liceum Ogólnokształcącym w Skarżysku-Kamiennej. Władze miasta reprezentowali: zastępca prezydenta Krzysztof Myszka, sekretarz miasta Bernard Antos oraz skarbnik Ewa Pawełczyk. W inauguracji wzięli udział przedstawiciele wszystkich placówek oświatowych podległym miastu i powiatowi, a także liczni goście.

Spotkanie było okazją do złożenia życzeń dzieciom, młodzieży i pracownikom szkół, a także do wręczenia aktów nadania stopnia nauczyciela mianowanego. Prezydent Krzysztof Myszka wręczył awanse siedmiu osobom – pracownikom skarżyskich szkół.

Organizatorem wojewódzkiej inauguracji roku szkolnego był Świętokrzyski Kurator Oświaty i powiat skarżyski.