Zapraszamy na ekopiknik! Wspólnie zasadzimy drzewka. Nie zabraknie atrakcji dla dzieci

Już 15 października do naszego miasta zawita akcja „Czyste, Zielone Miasta”. Towarzyszyć jej będzie piknik ekologiczny. Zapraszamy na PLANTY, gdzie 15 października w godzinach od 11.00 do 14.00 będziemy wspólnie sadzić drzewa i sprzątać okolicę. Piknik to także liczne atrakcje, jak warsztaty ekologiczne, czy animacje dla dzieci.

Projekt „Czyste, Zielone Miasta” powstał z inicjatywy Stowarzyszenia Program Czysta Polska. Celem akcji jest nie tylko edukacja, ale również integracja mieszkańców, którzy interesują się zdrowym trybem życia w ekologicznym świecie.

W Skarżysku akcja odbędzie się w czasie ekologicznego pikniku rodzinnego. Zapraszamy w sobotę 15 października na Planty. Rozpoczniemy o godzinie 11.00 wspólnym sprzątaniem terenu. Następnie wspólnie zasadzimy drzewa przekazane przez Lasy Państwowe. Równolegle, od godziny 11.00 do 14.00 odbywać się będą inne atrakcje (m.in. warsztaty ekologiczne prowadzone przez Miejskie Centrum Kultury, ekoquizy z doktorem H2O ze skarżyskich Wądociągów, animacje przygotowane przez firmę PATIGO, dostępne będą dmuchańce dla najmłodszych i przejażdżki kucykiem).

Relację z wydarzenia będzie można zobaczyć na stronie www.programczystapolska.pl oraz w mediach społecznościowych (Facebook i Instagram @programczystapolska.

Zapraszamy!