Warsztaty „Jak stworzyć przyjazne miejsce uchodźcom”

23 maja w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej odbyły się warsztaty pod nazwą „Jak stworzyć przyjazne miejsce uchodźcom”, przeprowadzone przez panią Weronikę Chinowską z Grupy Granica oraz Fundacji Strefa WolnoSłowa, która przyjechała do naszego miasta na zaproszenie Pełnomocniczki Prezydenta ds. Równego Traktowania.

Warsztaty skierowane były do przedstawicieli urzędów, szkół, przedszkoli i świetlic środowiskowych i obejmowały tematy związane z obecnością społeczności migranckich i uchodźczych w Polsce.

Prowadząca spotkanie opisała problemy, z jakimi społeczności te mierzą się na co dzień i naświetliła sytuację społeczno-polityczną w ich krajach pochodzenia. Opowiedziała również o częstych obawach i pytaniach związanych z przyjmowaniem uchodźców do Polski.

Następnie odbyły się ćwiczenia praktyczne, rozwijające umiejętności integracji międzykulturowej.

W spotkaniu udział wzięli również przedstawiciele Urzędu Pracy, Centrum Integracji Społecznej oraz Miejskiego Centrum Kultury.