Trwają „Ferie z Muzeum”

Muzeum im. Orła Białego zaprasza do wspólnego spędzenia tegorocznych ferii. Wśród propozycji są zajęcia „Zagadki  szyfry” oraz „Scenariusz ze starej szuflady”.

Zajęcia prowadzone są tylko dla grup zorganizowanych. Szczegóły i zapisy: 0 41 252 02 31 lub p.kolodziejski@muzeum.biz

OPIS ZAJĘĆ:

Zagadki i szyfry – uczestnicy zostają podzieleni na dwie grupy, których zadaniem jest ułożenie zaszyfrowanej wiadomości według wskazówek prowadzącego zajęcia. Wiadomość opierać się będzie o zaszyfrowanie 10 przedmiotów z wystawy stałej. Następnie grupy wymieniają się wiadomościami i dokonują dekryptażu (odszyfrowania). Która grupa odgadnie prawidłowo zaszyfrowaną wiadomość lub najwięcej elementów – wygrywa.

Scenariusz ze starej szuflady – w szufladzie starego sekretarzyka wiele lat temu ukryty został scenariusz filmu wojennego. Po jego odnalezieniu okazało się, że jest zdekompletowany, a wiele stron i tekstu zjadły myszy. Zadaniem grupy (lub dwóch grup) jest odtworzenie scenariusza na podstawie zachowanych elementów oraz eksponatów, znajdujących się na placu. Następnie scenariusze są spisywane (dyktowane) i oceniane.

Każde z zajęć może trwać ok. 45 min. – 1 h.

Zajęcia odbywać się będą w trybie reżimu sanitarnego określonego rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 16 grudnia 2020 r. 

image_pdfimage_print
Total
0
Shares
Zobacz również
Total
0
Share