Skarżyszczanie wspólnie sprzątali  i sadzili drzewka

W sobotę 15 października w naszym mieście odbywała się akcja „Czyste, Zielone Miasta”. Towarzyszył jej piknik ekologiczny z licznymi atrakcjami.

Projekt „Czyste, Zielone Miasta” powstał z inicjatywy Stowarzyszenia Program Czysta Polska. Celem akcji jest nie tylko edukacja, ale również integracja mieszkańców, którzy interesują się zdrowym trybem życia w ekologicznym świecie.

W Skarżysku-Kamiennej akcja odbywała się 15 października na Plantach. W naszym mieście gościli przedstawiciele Stowarzyszenia Program Czysta Polska, a także ekipa telewizji Polsat News. Na antenie Polsat News pojawiały się informacje o proekologicznych działaniach w Skarżysku-Kamiennej (była mowa między innymi o termomodernizacji budynków użyteczności publicznej, modernizacji oświetlenia ulicznego, zakupie ekologicznych autobusów, a także o edukacji ekologicznej i akcjach społecznych).

Sobotnie spotkanie, połączone z rodzinnym piknikiem, rozpoczęło się od wspólnego sprzątania terenu. Następnie uczestnicy wspólnie zasadzili drzewa przekazane przez Lasy Państwowe. Sadzonki z drzewkami można było wziąć także ze sobą, by zasadzić je w swojej okolicy. Łącznie w naszym mieście przybyło kilkadziesiąt kolejnych drzew.

Równolegle, od godziny 11.00 do 14.00 odbywały się inne atrakcje (m.in. warsztaty ekologiczne prowadzone przez Miejskie Centrum Kultury oraz skarżyskie Nadleśnictwo, ekoquizy z doktorem H2O ze skarżyskich Wądociągów, animacje przygotowane przez firmę PATIGO).

Relację z wydarzenia będzie można zobaczyć także na stronie www.programczystapolska.pl oraz w mediach społecznościowych (Facebook i Instagram @programczystapolska).