Udany piknik sąsiedzki. Razem zasadziliśmy ponad trzy tysiące krokusów!

Mieszkańcy osiedla Piłsudskiego spędzili sobotnie popołudnie na sąsiedzkim pikniku zorganizowanym na terenie Active Parku przy ulicy Orkana.

Z mieszkańcami spotkali się też współinicjatorzy pikniku: Prezydent Miasta Arkadiusz Bogucki i zastępca Prezydenta Konrad Wikarjusz.

Dla uczestników przygotowano wiele atrakcji: ekowarsztaty, konkursy, gry i zabawy sportowe, zabawy na dmuchańcach, pokaz sportów walki, pokaz wozu strażackiego, a także poczęstunek żurkiem, kiełbaską z grilla, uwielbianymi przez dzieci watą cukrową i popcornem. Przez cały czas trwało też urządzanie zielonej rabaty, która powstała dzięki współpracy miasta z firmą InPost.

O wszystkie te atrakcje zadbali partnerzy pikniku: Urząd Miasta, grupa inicjatywna z osiedla Piłsudskiego, Centrum Integracji Społecznej, Miejskiej Centrum Kultury, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, firma Uninet, Sportowe Skarżysko, skarżyska Straż Pożarna.