Powstaje „Nowy Manhattan”

Ruszyły prace przy budowie „Nowego Manhattanu”. Nowoczesny obiekt handlowy ma być gotowy za około pół roku. Na placu budowy gościli dziś przedstawiciele władz miasta, którzy rozmawiali o ostatecznym kształcie obiektu z inwestorem i wykonawcą.

Inwestycję realizuje spółka, która nabyła od gminy w użytkowanie wieczyste działki pomiędzy ulicami Niepodległości, Tysiąclecia i Bankową. To właśnie tam powstaje „Nowy Manhattan”, czyli nowoczesny obiekt handlowy, który zastąpi obecny bazar przy ulicy Sokolej.

Inwestycja właśnie się rozpoczęła. Ruszyły prace przy budowie pierwszego z dwóch budynków. W czasie spotkania na placu budowy, w którym udział wzięli: prezydent miasta Konrad Krönig, zastępca prezydenta Andrzej Brzeziński oraz przedstawiciele inwestora i wykonawcy, rozmawiano o założeniach inwestycji.

Pierwszy pawilon handlowy ma być gotowy za sześć miesięcy. Wkrótce ma się rozpocząć również budowa drugiego budynku. Trwają rozmowy i konsultacje z kupcami, którzy będą tam mieli swoje punktu handlowe. Jak zapewniali przedstawiciele inwestora, wszystkie uwagi  i sugestie są brane pod uwagę, by powstał obiekt na miarę potrzeb i oczekiwań sprzedawców oraz mieszkańców. Miejsce ma również pełnić rolę lokalnego ryneczku, na którym swoje produkty będą mogli oferować także mniejsi sprzedawcy.

– Bardzo mnie cieszy, że po wielu latach starań o uporządkowanie obecnego bazaru „Manhattan” to właśnie za mojej kadencji udało się sfinalizować rozmowy i inwestycja stała się faktem. Cieszy mnie również to, że do prac zaangażowane są lokalne firmy, co ma ogromne znaczenie szczególnie teraz, w dobie epidemii – mówi prezydent Skarżyska-Kamiennej, Konrad Krönig.

Przypomnijmy, że już w minionym roku miasto przygotowało teren pod przeniesienie bazaru: powstała tam ulica Leśna, która połączyła ulicę Niepodległości i Tysiąclecia, powstały chodniki, miejsca parkingowe i nowe oświetlenie.

Likwidacja obecnego bazaru znajdującego się przy ulicy Sokolej, wybudowanie drogi i nowego obiektu handlowego – w połączeniu z innymi prowadzonymi i planowanymi w okolicy inwestycjami – pozytywnie wpłynie na estetykę tej części miasta.

image_pdfimage_print
Total
0
Shares
Zobacz również
Total
0
Share