Uczniowie SP 5 wystąpią w programie śniadaniowym

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w najbliższy poniedziałek wystąpią w „W pytaniu na śniadanie” w TVP2! Młodzi artyści zaprezentują klaskanie synchroniczne – występ zebrał gromkie brawa w czasie niedawnych Dni Miasta. Teraz wystąpią przed dużo szerszą publicznością. Zapraszamy do oglądania!

Uczniowie SP 5 zaprezentowali swoje umiejętności w czasie Dni Miasta z okazji 100-lecia Skarżyska-Kamiennej. TVP 2 zainteresowała się tę innowacyjną formą wspomagania rozwoju dzieci i zaprosiła grupę, aby zaprezentowała się na antenie w programie śniadaniowym.

Uczniowie w najbliższy poniedziałek 28 sierpnia będą prezentować synchroniczne klaskanie w „Pytaniu na śniadanie” w TVP 2. Zapraszamy przed telewizory około godziny 8.30.

– Klaskanie – oprócz tego, że jest wspaniałym widowiskiem – przede wszystkim wspaniale stymuluje rozwój mózgu u dzieci. Poprawia koordynację ruchową, wspomaga koncentracje tak bardzo ważną w procesie nauczania. Na dłoniach znajduje się aż 28 punktów akupresurowych, które wpływają na zdrowie młodych ludzi. Przeprowadzono badania, które udowodniły, że uczniowie, którzy regularnie klaszczą, popełniają mniej błędów ortograficznych – wyjaśnia Monika Wójtowicz, opiekunka grupy.