Świętowali Złote Gody

Kilkanaście par małżeńskich ze Skarżyska świętowało 50. rocznicę ślubu. W miniony piątek (28 kwietnia), w obecności najbliższych zostali odznaczeni przez Prezydenta Skarżyska-Kamiennej Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, przyznanymi przez Prezydenta RP.

Uroczystość Złotych Godów odbywała się w patio Miejskiego Centrum Kultury. Świętującym parom towarzyszyli ich najbliżsi. Wszystkich zebranych powitała Dorota Chołuj, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego. Jubileuszu gratulował małżeństwom prezydent miasta Konrad Krönig.

– Wszyscy patrzymy na Państwa z uznaniem, szacunkiem i podziwem. 50 lat temu ślubowaliście sobie miłość i przyrzekaliście, że uczynicie wszystko, aby Wasze małżeństwo było zgodne, szczęśliwe i trwałe. Dotrzymaliście słowa, chociaż jestem przekonany, że – obok chwil szczęścia – zdarzały się też trudne momenty. Przez wszystkie prześlijcie razem, wspólnie pokonując trudności i wspólnie dzieląc każdą radość. Zbudowaliście silne fundamenty, na których powstały Wasze rodziny. Otoczyliście miłością, troską i wsparciem Wasze dzieci, wnuki, a może nawet i prawnuki. W imieniu swoim własnym, a także samorządu Skarżyska-Kamiennej i wszystkich mieszkańców serdecznie Państwu gratuluję i jednocześnie dziękuję za Waszą pracę i zaangażowanie w życie naszej społeczności i rozwój naszego miasta. Życzę Państwu poczucia dumy z życiowych osiągnięć. Życzę dobrego zdrowia, pogody ducha i wielu kolejnych lat przeżytych wspólnie w szczęściu i wzajemnym szacunku – gratulował parom prezydent Skarżyska-Kamiennej.

Niespodzianką dla świętujących par był występ uzdolnionej młodzieży, przygotowany pod bacznym okiem Małgorzaty Skuzy.