Wyróżniający się uczniowie otrzymali stypendia za swoje osiągnięcia

Czworo wybitnie uzdolnionych uczniów otrzymało z rąk prezydenta miasta stypendia za wybitne osiągnięcia naukowe i sportowe. Uroczyste spotkanie odbywało się 19 grudnia w Urzędzie Miasta. Młodzieży towarzyszyli dumni rodzice.

Stypendium w ramach programu „Mocny Fundament” za wybitne osiągnięcia naukowe w szkole podstawowej otrzymały: Bianka Blajerska oraz Julia Bilska. Natomiast za wybitne osiągnięcia sportowe w szkole podstawowej wyróżnieni zostali: Maciej Nalej i Angelika Skorek.

Stypendia wręczali: prezydent Skarżyska-Kamiennej Konrad Krönig oraz zastępca prezydenta miasta odpowiedzialny za sprawy oświatowe Krzysztof Myszka. Obaj gratulowali młodzieży wybitnych osiągnięć i życzyli dalszych sukcesów. Gratulacje i podziękowania za wspieranie dzieci w rozwoju otrzymali również rodzice.

Program „Mocny Fundament” ustanowiony został Uchwałą Rady Miasta w 2015 roku. Jego celem jest promowanie uczniów szczególnie zdolnych, przyczyniających się do podnoszenia jakości kształcenia i wyróżniających się wybitnymi osiągnięciami w sferze naukowej i sportowej. Stypendia przyznawane są co roku.