Stowarzyszenie Arka Noego ma plany na dalszy rozwój. Komu pomaga?

Zastępca prezydenta Skarżyska-Kamiennej Krzysztof Myszka, a także osoby kierujące Referatem Zdrowia i Spraw Społecznych oraz Wydziałem Edukacji, spotkali się z przedstawicielem Stowarzyszenia Pomocy Arka Noego, by porozmawiać o nawiązaniu bliższej współpracy. Stowarzyszenie, które działa od 2002 roku, udziela wsparcia i pomocy w zakresie zdrowia psychicznego, prowadzi terapie uzależnień i psychoterapie zaburzeń psychicznych.

Stowarzyszenie Pomocy Arka Noego ma swoją siedzibę przy ulicy Aptecznej 7. Prezes Stowarzyszenia Paweł Włosek, podczas spotkania z prezydentem Krzysztofem Myszką i towarzyszącymi mu przedstawicielami Urzędu Miasta, oprowadził po świeżo wyremontowanych pomieszczeniach, które są dostosowane do prowadzenia spotkań z osobami potrzebującymi wsparcia. Opowiedział o obecnej działalności oraz przedstawił plany na dalszy rozwój, by Stowarzyszenie mogło udzielać pomocy w jeszcze szerszym zakresie.

Prezydent Krzysztof Myszka zadeklarował otwartość skarżyskiego samorządu na współpracę i wsparcie Stowarzyszenia. Pomiędzy gminą  Stowarzyszeniem Arka Noego podpisane będzie stosowne porozumienie. Przedstawiciele Stowarzyszenia nawiążą również ścisłą współpracę ze szkołami.

Stowarzyszenie prowadzi:

Poradnię Leczenia Uzależnień

KOMU POMAGA?

• osobom z chemicznym (alkohol, narkotyki) uzależnieniem/używaniem szkodliwym,
  • osobom zagrożonych uzależnieniem,
  • osobom współuzależnionym,
  • członkom ich rodzin: dzieci, młodzież i dorosłych

Ośrodek Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży

• osobom z przewlekłymi zaburzeniami psychicznymi,
  • osobom z zaburzeniami epizodycznymi lub nawracającymi,
  • osobom w stanach nagłych i pilnych
  • członkom ich rodzin: dzieci, młodzież i dorosłych.
  • osobom chcącym uzyskać wsparcie psychologiczne lub psychoterapeutyczne
  • innym osobom potrzebującym świadczeń diagnostycznych, porad, wizyt

Poradnię Zdrowia Psychicznego

KOMU POMAGA?

• osobom z przewlekłymi zaburzeniami psychicznymi, wymagających ciągłości świadczeń opieki, aktywnego podtrzymywania kontaktu i wyprzedzającego rozwiązywania problemów ,
  • osobom z przewlekłymi zaburzeniami psychicznymi,
  • osobom z zaburzeniami epizodycznymi lub nawracającymi,
  • osobom w stanach nagłych i pilnych
  • członkom ich rodzin: dzieci, młodzież i dorosłych.
  • osobom chcącym uzyskać wsparcie psychologiczne lub psychoterapeutyczne
  • innym osobom potrzebującym świadczeń diagnostycznych, porad, wizyt

Ośrodek stażowy

organizuje staże w zakresie psychoterapii uzależnień, co przyczynia się do rozwoju profesjonalnego psychoterapeutów w Polsce. Osoby uczestniczące w stażu klinicznym w trakcie certyfikacji w ramach specjalistycznego programu szkolenia w dziedzinie uzależnień będą miały możliwość uczestnictwa w procesie terapeutycznym. W Polsce funkcjonuje zaledwie 30 takich ośrodków, a w województwie świętokrzyskim jest to pierwszy tego typu ośrodek.

Zachęcamy do zapoznania się z pełną działalnością Stowarzyszenia na stronie internetowej www.arka-noego.org.pl.