Skarżysko z Kartą Równości Kobiet i Mężczyzn w Życiu Lokalnym

Skarżysko-Kamienna dołączyło do grona miast, które przyjęły Europejską Kartę Równości Kobiet i Mężczyzn w Życiu Lokalnym, a więc formalnie zadeklarowały przestrzeganie zasady równości w tym aspekcie. Kartę 11 października podpisał prezydent miasta Konrad Krönig.

Ceremonia odpisania Karty odbywała się 11 października w Poznaniu. Jej organizatorami byli: Rada Gmin i Regionów Europy oraz Związek Miast Polskich. Przedstawiciele Skarżyska-Kamiennej uczestniczyli w uroczystości zdalnie.

Do sygnatariuszy Karty – obok Skarżyska-Kamiennej – dołączyły 11 października także: Bydgoszcz, Chełmno, Jasło, Krosno, Lublin, Ostrów Wielkopolski, Płońsk, Poznań, Pruszków, Puck, Sopot, Świdnica, Wałbrzych, Wołomin i Warszawa.

Europejska Karta Równości Kobiet i Mężczyzn w Życiu Lokalnym została opracowana przez Radę Gmin i Regionów Europy CEMR we współpracy z partnerami i krajowymi stowarzyszeniami władz lokalnych i regionalnych z Europy i została zainicjowana w 2006 roku. Przyjęło ją już ponad 1850 samorządów lokalnych i regionalnych z 36 krajów europejskich, w tym z Polski.

Podpisanie Karty oznacza formalne zobowiązanie do zaangażowania władz lokalnych w propagowanie zasady równości kobiet i mężczyzn.

Konrad Krönig, prezydent Skarżyska-Kamiennej:

Za mojej Prezydentury, mocno stawiam na kobiety!

Zarządzanie finansami powierzyłem Pani Ewie Pawełczyk, warto zwrócić też uwagę, że szefami wydziałów za moich czasów w urzędzie miejskim w większości są kobiety.

Wśród dyrektorów jednostek podległych gminie zdecydowana większość to panie, kobiety są też wśród prezesów spółek.

Ubolewam, iż w 21 osobowej Radzie Miasta zasiadają jedynie 2 kobiety, to jednak jest niezależne ode mnie, ale od woli ich startu w wyborach oraz decyzji podjętych przez samych wyborców.

Reasumując – zachęcam Was drogie Panie do działalności społecznej i… startu w wyborach samorządowych.

image_pdfimage_print
Total
27
Shares
Zobacz również
Total
27
Share