Mieszkańcy mogą składać wnioski do Budżetu Obywatelskiego na 2022 rok

Dzisiaj (10 maja) rozpoczyna się nabór wniosków do kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy miasta mogą składać swoje propozycje do 18 czerwca.

Pula pieniędzy do rozdysponowania w Budżecie Obywatelskim na 2022 rok wynosi 400 tysięcy złotych, a wartość jednego projektu nie może przekraczać 100 tysięcy złotych. Tradycyjnie o tym, które inicjatywy zostaną zrealizowane, zdecyduje głosowanie mieszkańców.

HARMONOGRAM BUDŻETU OBYWATELSKIEGO NA 2022 ROK:
od 10 maja do 18 czerwca 2021r. – składanie przez mieszkańców propozycji inwestycji i zadań do Budżetu Obywatelskiego na 2022 rok
od 21 czerwca do 2 lipca 2021r. – weryfikacja złożonych projektów
do 5 lipca 2021r. – ogłoszenie wyników weryfikacji projektów
do 9 sierpnia 2021r. – opracowanie i publikacja ostatecznej listy projektów, które zostaną poddane pod głosowanie mieszkańców
od 30 sierpnia do 9 września 2021r. – głosowanie mieszkańców
do 10 września 2021r. – przeliczenie głosów i przedstawienie wyników głosowania
do 15 listopada 2021r. – ujęcie wybranych projektów w projekcie budżetu Miasta Skarżyska-Kamiennej na 2022 rok

Regulamin, formularze do pobrania i szczegółowe informacje znaleźć można na portalu skarżyskiego Budżetu Obywatelskiego – https://skarzysko.budzet-obywatelski.org

Konrad Krönig, prezydent Skarżyska-Kamiennej:
– Dotychczasowe edycje Budżetu Obywatelskiego, który z mojej inicjatywy wdrożyliśmy w mieście, udowodniły, że mieszkańcy Skarżyska są aktywni, mają wiele ciekawych pomysłów i czują współodpowiedzialność za to, jak wygląda ich najbliższa okolica. Cieszę się, że ta formuła dobrze się sprawdza, dlatego zachęcam zarówno do zgłaszania propozycji zadań, jak i do późniejszego udziału w głosowaniu.