Skarżyski Urząd na Mapie Dobrego Sąsiedztwa

Urząd Miasta dołączył do Mapy Dobrego Sąsiedztwa INTEURO.INFO. Celem przedsięwzięcia jest umożliwienie jak najszerszego dostępu do usług integracyjnych cudzoziemcom legalnie przebywającym w województwie świętokrzyskim. Obcokrajowcy mogą liczyć na uzyskanie pełnej informacji o możliwościach wsparcia.

Mapa Dobrego Sąsiedztwa INTEURO.INFO powstała w ramach projektu Stowarzyszenia Integracja Europa – Wschód pn. „Świętokrzyskie – dobre sąsiedztwo na rzecz integracji cudzoziemców” współfinansowanego z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji „Bezpieczna przystań”.

Urząd Miasta Skarżyska-Kamiennej przyłączył się do inicjatywy, dzięki czemu cudzoziemcy, którzy zgłoszą się do Referatu Spraw Społeczno-Lokalowych (na II piętrze Urzędu Miasta, przy ulicy Legionów 122D) mogą liczyć na uzyskanie pełnej informacji o możliwościach wsparcia.

Główny Punkt Informacyjny dla Cudzoziemców znajduje się w Kielcach.