Skarżyska biblioteka w rocznicę powstania w getcie warszawskim

19 kwietnia przypadała 79. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim . Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w symboliczny sposób postanowiła  podkreślić wagę tego wydarzenia.

Tego dnia delegacja złożona z przedstawicieli Biblioteki Publicznej przeszła ulicą 1 Maja pod Pomnik ku czci Żydów ze Skarżyska-Kamiennej zamordowanych przez okupanta hitlerowskiego w latach 1939-1945. Na znak, że „Łączy Nas Pamięć”, przypinano przechodniom kotyliony – żonkile, symbol zbiorowej pamięci, wykonane własnoręcznie przez dzieci na zajęciach w bibliotece.

 Pod pomnikiem złożono okolicznościowy bukiet, tradycyjnie w kolorze żółtym oraz zapalono znicze.

Dodatkowo od 20 do 22 kwietnia w Filii Nr 1 i 2 Biblioteki organizowane są zajęcia edukacyjne dla zorganizowanych grup dzieci nawiązujące do wydarzeń z 19.04.1943 roku. Zajęcia prowadzone będą w oparciu o materiały rekomendowane przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN – głównego organizatora wydarzeń w kraju. Poprowadzą je przygotowani do tematu bibliotekarze.

image_pdfimage_print
Total
28
Shares
Zobacz również
Więcej

80. rocznica utworzenia AK

14 lutego to rocznica utworzenia Armii Krajowej, a także rocznica śmierci generała Antoniego Hedy-Szarego – legendarnego dowódcy oddziałów…
Total
28
Share