Rodzinny park rozrywki na Bernatce: część elementów już w Skarżysku

Pod koniec września inwestor budujący w Skarżysku-Kamiennej rodzinny park rozrywki NOE PARK, w obecności prezydenta miasta poinformował o swoich planach i zdradził wizualizacje parku. Prace na Bernatce trwają, a inwestor zgromadził już w Skarżysku większość elementów budowanego parku, które czekają na przewiezienie na plac budowy i montaż.

Przypomnijmy, rodzinny park rozrywki NOE PARK to przedsięwzięcie realizowane przez prywatnego inwestora i za jego środki, przy wsparciu ze strony skarżyskiego samorządu.

Inwestycja realizowana jest na terenie dawnego Ośrodka Wypoczynkowego Bernatka. Ma to być miejsce rozrywki, aktywnego wypoczynku i edukacji dla osób w każdym wieku, a szczególnie dla rodzin z dziećmi. Inspiracją tematyczną parku jest biblijna historia o Arce Noego, która będzie powiązana z walorami przyrodniczymi terenu.

Prezydent Skarżyska-Kamiennej Konrad Krönig we wtorek spotkał się inwestorem – Hubertem Olejarzem z firmy Freedom, który zaprezentował część z elementów parku.

Przypomnijmy także, że NOE PARK podzielony będzie na kilka stref tematycznych, zorganizowanych w części plenerowej. Powstanie także budynek inspirowany Arką. W nim zaplanowane zostały atrakcje dydaktyczne i rozrywkowe. W planach są ekspozycje przyrodnicze w postaci interaktywnych dioram, wzbogaconych o innowacyjne efekty sensoryczne. Wśród atrakcji rozrywkowych znajdą się: kino 7D, oceanarium i palmiarnia.

Zgodnie z zapowiedziami, inwestycja będzie podzielona na etapy. Pierwsza część, czyli atrakcje plenerowe, będzie dostępna dla odwiedzających od wiosny 2025 roku. Etap drugi, czyli budowa budynku Arki Noego, będzie realizowany sukcesywnie do 2027 roku (więcej na ten temat TUTAJ).