Międzypokoleniowa Wielkanocna Fabryka Pomysłów

W piątek 22 marca w sali konferencyjnej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Skarżysku-Kamiennej odbył się projekt socjalny „Wielkanocna Fabryka Pomysłów”. W ramach projektu zorganizowano warsztaty plastyczne o tematyce Świąt Wielkanocnych, w których uczestniczyli seniorzy wraz z kierownik z Klubu Senior + mieszczącego się przy ul. Norwida 17 oraz dzieci wraz z wychowawcami z Przedszkola nr 9.

W trakcie warsztatów uczestnicy stworzyli dekoracje Wielkanocne.

Projekt socjalny powstał z myślą o integracji międzypokoleniowej angażującej zarówno seniorów i dzieci we wspólną aktywność, z inicjatywy pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Skarżysku-Kamiennej.

Podsumowaniem warsztatów był wspólny słodki poczęstunek, na zakończenie spotkania dzieci zaśpiewały piosenkę dla seniorów, a seniorzy dla dzieci. Pracownicy tutejszego Ośrodka wręczyli każdemu uczestnikowi dyplom za udział w projekcie.

Wszelkie materiały do realizacji warsztatów oraz poczęstunek zostały ufundowane przez sponsorów:

  • Radny Powiatu Skarżyskiego Adam Ciok,
  • Firma P.P.H.U. “GAMEB” MARIUSZ GAŁKA,
  • Firma ALPI-TREES Paweł Adamczyk,
  • Cukiernia Lazur,
  • Pracownicy socjalni z MOPS,
  • Rodzice dzieci z Przedszkola nr 9.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Skarżysku-Kamiennej składa podziękowanie wszystkim osobom zaangażowanym w realizację oraz sponsorom projektu za przekazanie niezbędnych materiałów i poczęstunku.

Źródło: MOPS

image_pdfimage_print
Total
0
Shares
Zobacz również
Total
0
Share