Prezydent Skarżyska z wotum zaufania i absolutorium

Prezydent Skarżyska-Kamiennej Konrad Krönig otrzymał w czasie dzisiejszej (19 maja) sesji Rady Miasta wotum zaufania oraz absolutorium za wykonanie budżetu gminy w 2021 roku.

Decyzją Rady Miasta Skarżyska-Kamiennej, prezydent Konrad Krönig otrzymał absolutorium za wykonanie budżetu gminy za poprzedni rok. To ósme absolutorium z rzędu dla prezydenta Skarżyska-Kamiennej. Pozytywną opinię w tym zakresie wydała również Regionalna Izba Obrachunkowa.

– Serdecznie dziękuję za tą pozytywną ocenę i zaufanie. Cieszę się tym bardziej, że jestem pierwszym włodarzem w regionie, który w tym roku otrzymał absolutorium – mówi prezydent Konrad Krönig.

W przedstawionym sprawozdaniu z wykonania budżetu podkreślano, że dochody gminy w 2021 roku zrealizowano na poziomie 105,29% w stosunku do planowanych (218.684.280,57 zł). Wydatki zrealizowano na poziomie 94,5% w stosunku do planowanych (207.396.168,51 zł). Nadwyżka budżetowa wyniosła 11.288.112,06 zł (w stosunku do planowanego deficytu w wysokości 11.770.288,90 zł).

W czasie sesji Rady Miasta przedstawiony został także Raport o stanie gminy, obejmujący sprawozdanie z całorocznej pracy. Po dyskusji, radni po raz czwarty z rzędu przyznali prezydentowi miasta wotum zaufania.

– Dziękuję radnym głosującym za udzieleniem mi wotum zaufania oraz absolutorium! To dla mnie wyraz akceptacji obranego przeze mnie kierunku rozwoju miasta, ale przede wszystkim to motywacja do dalszej, równie intensywnej pracy. Dziękuję wszystkim swoim współpracownikom za rok ciężkiej pracy i wspólnie podejmowanego wysiłku – podkreśla Konrad Krönig.

image_pdfimage_print
Total
0
Shares
Zobacz również
Total
0
Share