„Podaj dobro dalej” – kolejny projekt gminy wspierający dzieci ze świetlic środowiskowych i ich rodziny

Dobra wiadomość dla młodych skarżyszczan. Gmina Skarżysko-Kamienna pozyskała ponad pół miliona złotych dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na realizację projektu „Podaj dobro dalej” skierowanego do dzieci i młodzieży ze świetlic środowiskowych w naszym mieście, a także osób z ich otoczenia.

„Podaj dobro dalej” to projekt skierowany do 60 dzieci zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym, ich rodzin oraz wychowawców z trzech świetlic środowiskowych z terenu miasta.

W ramach projektu dla najmłodszych uczestników przewidziane są zajęcia i warsztaty (m.in. blok warsztatów profilaktycznych, zajęcia językowe, trening kompetencji osobistych, warsztaty preorientacji zawodowej, działania integracyjne), pojawią się też propozycje na spędzanie czasu wolnego od zajęć szkolnych (dwa tygodnie wakacji i dwa tygodnie ferii zimowych) oraz spotkania z osobami z ciekawymi osiągnięciami.

Osoby dorosłe z otoczenia dzieci uczestniczących w projekcie będą mogły liczyć na poradnictwo specjalistyczne (np. psychologa, terapeuty, czy innych specjalistów według zdiagnozowanych potrzeb). Natomiast wychowawcy ze świetlic środowiskowych wezmą udział w warsztatach i szkoleniach podnoszących wiedzę i kompetencję w pracy z dziećmi i młodzieżą.

Realizacja projektu rozpocznie się po wakacjach tego roku i potrwa do końca 2022 roku. Wartość projektu to ponad 596 tysięcy złotych, zaś zdobyte dofinansowanie wynosi 550 tys. zł.

Po sukcesie projektu „Dekalog Rodziny”, który realizowany był w Skarżysku-Kamiennej dofinansowaniem unijnym w 2020 roku, będzie to kolejna propozycja dla młodych skarżyszczan, ich rodzin i wychowawców ze świetlic środowiskowych.