Pątnicy w drodze na Jasną Górę z upominkami z okazji 100-lecia Skarżyska

Pielgrzymi, którzy w poniedziałek wyruszyli ze Skarżyska-Kamiennej, w drodze na Jasną Górę modlą się w intencji naszego miasta świętującego 100-lecie. We wtorek na trasie pielgrzymki z pątnikami spotkali się: prezydent Skarżyska-Kamiennej Konrad Krönig oraz zastępca prezydenta Andrzej Brzeziński, którzy wręczyli uczestnikom pielgrzymki czapki z logo 100-lecia miasta.

Piesza pielgrzymka wyruszyła ze Skarżyska-Kamiennej 7 sierpnia. Pątnicy mają do pokonania niemal 150-kilometrowy szlak. Każdego dnia mają do przejścia ponad 20-kilometroawe odcinki. Do Częstochowy dotrą 13 sierpnia.

W drugim dniu do pątników dojechali: prezydent Konrad Krönig oraz zastępca prezydenta Andrzej Brzeziński, zawożąc pozdrowienia od mieszkańców i życzenia wytrwałości w pokonywaniu dalszych etapów pielgrzymkowego szlaku. Każdy z pątników otrzymał od prezydenta czapki przygotowane z okazji 100-lecia Skarżyska-Kamiennej.

– Dziękujemy za te upominki. Będziemy podkreślać 100-lecie naszego miasta. W czasie pielgrzymki na Jasną Górę modlimy się w intencji naszej Małej Ojczyzny – mówił ksiądz prałat Jerzy Karbownik, kustosz sanktuarium Matki Boskiej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej w czasie spotkania z prezydentami miasta.