Ostatni dzwonek na składanie projektów do Budżetu Obywatelskiego 2024

Do 16 czerwca mieszkańcy Skarżyska-Kamiennej mają czas na składanie wniosków do Budżetu Obywatelskiego na 2024 rok. Propozycje inwestycji i zadań można składać osobiście w Urzędzie Miasta, a także za pośrednictwem portalu skarzysko.budzet-obywatelski.org.

Przypomnijmy, że pula pieniędzy na Budżet Obywatelski 2024 wynosi 400 tysięcy, a wartość jednego zadania nie może przekraczać 100 tysięcy złotych.

Inwestycje do realizacji mieszkańcy Skarżyska-Kamiennej wybiorą w głosowaniu, które odbędzie się we wrześniu.

Harmonogram Budżetu Obywatelskiego na 2024 rok

• od 15 maja do 16 czerwca – przyjmowanie od mieszkańców propozycji inwestycji i zadań do Budżetu Obywatelskiego na 2024 rok
  • od 19 do 30 czerwca – weryfikacja złożonych projektów
  • do 3 lipca – ogłoszenie wyników weryfikacji projektów
  • do 4 sierpnia – opracowanie i publikacja ostatecznej listy projektów, które zostaną poddane pod głosowanie mieszkańców
  • od 4 do 14 września – głosowanie mieszkańców
  • do 15 września – przeliczenie głosów i podanie wyników głosowania

Wybrane przez mieszkańców projekty będą uwzględnione w projekcie budżetu Miasta Skarżyska-Kamiennej na 2024 rok.

Więcej o Budżecie Obywatelskim TUTAJ.