Nowoczesna hala serwisowa dla pociągów rozpoczyna działalność

W środę 29 marca w Skarżysku-Kamiennej uroczyście otwarto Centrum Utrzymania Taboru Polregio S.A. – pierwszy takie miejsce w regionie świętokrzyskim. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele miasta: prezydent Skarżyska-Kamiennej Konrad Krönig oraz zastępca prezydenta Andrzej Brzeziński.

Wartość tej inwestycji to blisko 50 mln złotych. Została ona zrealizowana przez Polregio, dzięki wieloletniej umowie z Urzędem Marszałkowskim.

Budowa tego nowoczesnego kompleksu serwisowo-naprawczego dla pojazdów kolejowych trwała niespełna rok. Jest to pierwsze tego typu miejsce w regionie świętokrzyskim. Powstało zaplecze z warsztatami, magazynami, powierzchnia biurowa i socjalna, a także myjnia dla pojazdów kolejowych. Centrum Utrzymania Taboru będzie wykonywało naprawy i przeglądy składów kolejowych z trzech województw: świętokrzyskiego, podkarpackiego i małopolskiego.

W nowej hali zatrudnienie znajdzie ponad 100 osób.

W uroczystym otwarciu hali udział wzięli liczni goście, a wśród nich między innymi Sekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury Andrzej Bittel, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski, Prezes Polregio S.A. Artur Martyniuk, parlamentarzyści, przedstawiciele władz miasta i powiatu.

– Cieszy mnie każda kolejna inwestycja, odbywająca się na terenie miasta. Wszystkie one – niezależnie od tego, czy są realizowane przez nasze miasto czy przez zewnętrzne podmioty – wpływają na rozwój Skarżyska. Cieszy mnie również, że nasze miasto – w roku 100-lecia – nawiązuje do kolejarskich tradycji – podkreśla prezydent Skarżyska-Kamiennej Konrad Krönig.

image_pdfimage_print
Total
0
Shares
Zobacz również
Więcej

Ulica Pułaskiego w remoncie

Trwa przebudowa ulicy Pułaskiego. Remont obejmuje odcinek od ul. Moniuszki do ul. Armii Krajowej. Inwestycja obejmuje wykonanie jezdni,…
Total
0
Share