Na placu budowy: modernizacja basenu

Trwa przebudowa pływalni miejskiej. Hala basenowa zyska nową nieckę, z podziałem na cztery tory oraz nową część rekreacyjną. Pojawi się zjeżdżalnia, sauny, grota solna. Zagospodarowany będzie także teren wokół.

Modernizację pływalni prowadzi spółka Inwestycje Miejskie. Wykonawcą jest, wybrana w drodze przetargu, firma EBI INVESTMENT sp. z o.o.

Przebudowa trwa. Obecnie odbywają się prace wyburzeniowe. Jak wyjaśnia Michał Nowak, kierownik robót – pełnomocnik spółki realizującej inwestycję, w trakcie prac wykonano dodatkowe ekspertyzy niecki basenowej. Na ich podstawie zapadły decyzje o wykonaniu nowej niecki, spełniającej wszystkie wymagania i obecne standardy. Wykonawca zapewnia, że dopełni starań, aby pomimo zwiększenia zakresu prac, nie wydłużył się termin realizacji inwestycji.

– Wykonujemy prace zgodnie z założonym przez nas harmonogramem. Jeżeli nic nie stanie na przeszkodzie, powinniśmy do końca roku zakończyć konstrukcje żelbetowe i nakryć budynek, żeby móc zimą prowadzić roboty wewnątrz budynku – informuje kierownik robót.

Prezydent Skarżyska-Kamiennej Arkadiusz Bogucki zapewnia, że miasto będzie doprowadzało do finału wszystkie, rozpoczęte jeszcze w poprzedniej kadencji samorządowej Inwestycje.

– Obiekt będzie posiadał między innymi dużą zjeżdżalnię, wanny z hydromasażem, wodny plac zabaw i zespół saun z grotą solną. Zmieni się także otoczenie obiektu. Powstanie ponad 50 miejsc parkingowych oraz elementy zieleni i architektury parkowej – przypomina prezydent Arkadiusz Bogucki.

Inwestycja zakończy się w 2026 roku.