Młodzieżowa Rada Miasta VI kadencji rozpoczęła pracę

30 września 2022 roku w szkołach średnich odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Skarżyska-Kamiennej kadencji 2022-2023. Mandat zdobyło 17 osób. Młodzi radni spotkali się na pierwszej sesji 20 października. Złożyli ślubowanie i podjęli pierwsze decyzje.

W Młodzieżowej Radzie Miasta w kadencji 2022-2023 zasiadają:

• Jakub Półtorak – I Liceum Ogólnokształcące
  • Oliwia Bilska – I Liceum Ogólnokształcące
  • Daria Dudek – I Liceum Ogólnokształcące
  • Maja Jabłucka – I Liceum Ogólnokształcące
  • Małgorzata Mańkowska – II Liceum Ogólnokształcące
  • Piotr Werens – II Liceum Ogólnokształcące
  • Zuzanna Skuza – II Liceum Ogólnokształcące
  • Miłosz Zbroja – II Liceum Ogólnokształcące
  • Zuzanna Latkowska – II Liceum Ogólnokształcące
  • Julia Kusztal – Zespół Szkół Ekonomicznych
  • Michał Bębenek – Zespół Szkół Ekonomicznych
  • Jakub Sikorski – Zespół Szkół Ekonomicznych
  • Jakub Gębski – Zespół Szkół Ekonomicznych
  • Karolina Staniszewska – Zespół Szkół Ekonomicznych
  • Klaudia Więckowska – Zespół Szkół Transportowo-Mechatronicznych
  • Wiktor Skurski – Zespół Szkół Transportowo-Mechatronicznych
  • Piotr Jasiński – Zespół Szkół Transportowo-Mechatronicznych

Nowo wybrani radni 20 października spotkali się na pierwszej sesji. Odebrali gratulacje i zaświadczenia o wyborze od przewodniczącego Rady Miasta Skarżyska-Kamiennej Leszka Golika oraz zastępcy prezydenta miasta Andrzeja Brzezińskiego. Złożyli również uroczyste ślubowanie, a następnie przystąpili do pracy. Pierwszymi decyzjami młodych radnych był wybór przewodniczącego, którym została Małgorzata Mańkowska, wiceprzewodniczącego, którym został Piotr Werens oraz sekretarza, którym została Zuzanna Latkowska.

Młodzieżowa Rada Miasta pełni funkcję konsultacyjną i doradczą Rady Miasta Skarżyska-Kamiennej na rzecz wspierania i upowszechniania idei samorządowej oraz propagowania aktywności społecznej wśród młodzieży ze Skarżyska-Kamiennej.

Młodzi radni reprezentują potrzeby i problemy młodzieży, mogą też przedstawiać pomysły na rozwój miasta.

Celem Młodzieżowej Rady Miasta jest reprezentowanie interesów młodzieży wobec instytucji samorządowych i rządowych oraz organizacji pozarządowych, zgłaszanie wniosków i opinii w sprawach dotyczących szeroko pojętych problemów młodzieży oraz umożliwienie młodzieży aktywnego udziału w życiu społecznym miasta.

Kadencja Młodzieżowej Rady Miasta Skarżyska-Kamiennej trwa rok.