Młodzież wybrała swoich radnych na kolejną kadencję

29 września 2023 roku w szkołach średnich odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Skarżyska-Kamiennej kadencji 2023-2024. Mandat zdobyło 14 osób.

Poniżej prezentujemy wyniki.

I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego

Liczba wyborców uprawnionych do głosowania wyniosła 545 osób. Udział w głosowaniu wzięło 410 osób, co stanowi 75,22 % uczniów uprawnionych do głosowania.

Do Młodzieżowej Rady Miasta Skarżyska-Kamiennej zostali wybrani z następującą ilością głosów ważnych:

• Iga Kujawa – 165 głosów
  • Daria Dudek – 124 głosy
  • Filip Rudny – 121 głosów

Zespół Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika

Liczba wyborców uprawnionych do głosowania wyniosła 657 osób. Udział w głosowaniu wzięło 342 osób, co stanowi  52,05% uczniów uprawnionych do głosowania.

Do Młodzieżowej Rady Miasta Skarżyska-Kamiennej  zostali wybrani z następującą ilością głosów ważnych:

• Kacper Iwański – 93 głosy
  • Jakub Sikorski – 60 głosów
  • Klaudia Piętowska – 34 głosy
  • Wiktor Terlecki – 29 głosów
  • Lena Jaworska – 20 głosów
  • Olga Dziewit – 18 głosów
  • Marcel Galanciak – 18 głosów
  • Dawid Jasiński – 14 głosów
  • Gabriel Żurnia – 14 głosów
  • Dominik Zabłocki – 13 głosów
  • Krzysztof Holeczko – 11 głosów

Pierwsze posiedzenie nowo wybranej Młodzieżowej Rady Miasta Skarżyska-Kamiennej odbędzie się jeszcze w październiku.

DO POBRANIA:
OBWIESZCZENIE W SPRAWIE OGŁOSZENIA WYNIKÓW WYBORÓW