LXVIII  sesji Rady Miasta – porządek obrad

27 czerwca 2023 roku odbędzie się LXVIII sesja Rady Miasta. Obrady rozpoczną się o godzinie 11.00. Odbędą się w sali konferencyjnej Urzędu Miasta.

Porządek obrad
LXVIII  Sesji Rady Miasta Skarżyska-Kamiennej,
która odbędzie się w dniu  27.06.2023r.  godz. 11.00 w Urzędzie Miasta
sala konferencyjna, II piętro ul. Sikorskiego 18 w Skarżysku-Kamiennej

1. Otwarcie Sesji Rady Miasta Skarżyska-Kamiennej.
  2. Stwierdzenie prawomocności posiedzenia .
  3. Przyjęcie protokołów z obrad   poprzednich sesji Rady Miasta.
  4. Sprawozdanie z działalności Prezydenta Miasta w okresie międzysesyjnym.
  5. Przedstawienie raportu o stanie gminy za 2022 rok.
  6. Debata nad raportem o stanie gminy.
  7. Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia Prezydentowi Miasta Skarżyska-Kamiennej wotum zaufania.
  8. Sprawozdanie finansowe i sprawozdanie z wykonania budżetu gminy Skarżyska-Kamiennej za 2022 rok.
  9. Informacja o stanie mienia komunalnego Gminy Skarżyska-Kamiennej według stanu na dzień 31.12.2022 r
  10. Opinia Regionalnej Izby Obrachunkowej w Kielcach o sprawozdaniach z wykonania budżetu Miasta Skarżyska-Kamiennej za 2022 rok.
  11. Opinia Komisji Rewizyjnej w sprawie wykonania budżetu gminy Skarżyska-Kamiennej za 2022 rok i sprawozdania finansowego za 2022 rok.
  12. Dyskusja.
  13. Podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu gminy Skarżyska-Kamiennej za 2022 rok.
  14. Wniosek Komisji Rewizyjnej w sprawie udzielenia absolutorium Prezydentowi Miasta Skarżyska-Kamiennej za 2022 rok.
  15. Opinia Regionalnej Izby Obrachunkowej w Kielcach o wniosku Komisji Rewizyjnej Rady Miasta Skarżyska-Kamiennej w sprawie absolutorium.
  16. Dyskusja.
  17. Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia Prezydentowi Miasta Skarżyska- Kamiennej absolutorium  z tytułu wykonania budżetu za 2022 rok.
  18. Informacja o wykonaniu planów finansowych dla wydzielonych rachunków środków otrzymanych w 2022 roku z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 oraz środków z Funduszu Pomocy.
  19. Informacja o działalności Dziennego Środowiskowego Domu Samopomocy w Skarżysku-Kamiennej w 2022r.
  20. Informacja z realizacji programu „Dodatek węglowy” za 2022 rok.
  21. Sprawozdanie z realizacji Rocznego Programu Współpracy Miasta Skarżyska-Kamiennej z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego w 2022 roku.
  22. Podjęcie uchwały w sprawie zmian w budżecie gminy Skarżyska-Kamiennej na 2023 rok.
  23. Podjęcie uchwały w sprawie zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej gminy Skarżyska-Kamiennej na lata 2023-2041.
  24. Podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej „Przychodnie Miejskie” w Skarżysku-Kamiennej za 2022 rok.
  25. Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia czasu bezpłatnego nauczania, wychowania i opieki oraz wysokości opłaty za korzystanie z wychowania przedszkolnego uczniów objętych wychowaniem przedszkolnym w publicznych przedszkolach prowadzonych przez Gminę Skarżysko-Kamienna.
  26. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż w drodze przetargu nieruchomości gruntowej położonej w Skarżysku-Kamiennej obręb 0004 Kamienna.
  27. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż w drodze przetargu zabudowanej nieruchomości gruntowej, położonej w Skarżysku-Kamiennej przy ul. Staffa.
  28. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały NR LXII/497/2023 Rady Miasta Skarżyska-Kamiennej z dnia 28 marca 2023r. w sprawie programu opieki nad bezdomnymi zwierzętami oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie miasta Skarżyska-Kamiennej w 2023 roku.
  29. Podjęcie uchwały w sprawie określenia trybu i sposobu powoływania oraz odwoływania członków Zespołu Interdyscyplinarnego w Skarżysku-Kamiennej.
  30. Podjęcie uchwały w sprawie szczegółowych warunków zwrotu wydatków za usługi, pomoc rzeczową, posiłki, zasiłki na ekonomiczne usamodzielnienie, zasiłki okresowe i zasiłki celowe przyznane pod warunkiem zwrotu.
  31. Podjęcie uchwały w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego zwanego „Zalew Bernatka” na terenie miasta Skarżyska-Kamiennej.
  32. Sprawy różne.
  33. Zamknięcie obrad sesji.