Jest pozwolenie na budowę stadionu Granatu. Prezydent apeluje: „wygrajmy ten mecz razem”

– Miasto dysponuje już kompletną dokumentacją techniczną i pozwoleniem na budowę nowego stadionu dla Granatu Skarżysko – poinformowali dziś prezydent Skarżyska-Kamiennej Konrad Krönig i zastępca prezydenta miasta Andrzej Brzeziński. Oznacza to kolejny krok w kierunku realizacji tej wielomilionowej i wyczekiwanej inwestycji.

Inwestycja ma polegać między innymi na:

• budowie płyty boiska piłkarskiego,
  • budowie trybun na ponad dwa tysiące miejsc (z czego połowa ma być zadaszona),
  • budowie bieżni,
  • budowie skoczni do skoków w dal i trójskoku,
  • budowie budynków: szatniowo-administracyjnego, handlowego, sanitarnych i kas,
  • budowie ogrodzenia terenu z systemem kontroli biletów,
  • budowie i przebudowie istniejącej infrastruktury towarzyszącej,
  • budowie nowego oświetlenia parkowego i oświetlenia areny,
  • aranżacji zieleni.

Miasto jest więc przygotowane do realizacji zadania, jednak – z uwagi na koszty inwestycji i obecną, trudną sytuację samorządów – jego realizacja w tak dużym zakresie nie będzie możliwa bez zewnętrznego dofinansowania. Dlatego prezydent miasta zaapelował między innymi do przedstawicieli partii rządzącej i parlamentarzystów ziemi świętokrzyskiej o wsparcie w staraniach o pozyskanie dofinansowania do budowy nowego stadionu.

– Jako miasto, zrobiliśmy już wszystko co w naszej mocy. Potrzebujemy zewnętrznych, rządowych dofinansowań. Piłka nadal jest w grze, teraz podajemy ją dalej, do polityków partii rządzącej, do samorządowców i działaczy Prawa i Sprawiedliwości. W imieniu mieszkańców i wszystkich kibiców proszę o Wasze wsparcie i lobbing w pozyskaniu rządowych środków na realizację tej jakże wyczekiwanej w Skarżysku-Kamiennej inwestycji. Możemy zagrać w jednej drużynie. Liczę, że razem wygramy ten mecz – apeluje prezydent Konrad Krönig.