„Jedynka” z nowoczesnym boiskiem

Szkoła Podstawowa nr 1, także okoliczni mieszkańcy zyskali nowoczesne, wielofunkcyjne boisko. W piątek 23 września społeczność szkolna zorganizowała uroczyste otwarcie obiektu.

Inwestycja sfinansowana została z budżetu miasta. Zgodnie z deklaracją, złożoną przez prezydenta miasta, na terenie za budynkiem powstało boisko wielofunkcyjne o nawierzchni poliuretanowej o wymiarach 42 x 24 m. Powstała także niezbędna infrastruktura towarzysząca. Koszt budowy wyniósł 800 tysięcy złotych.

23 września na boisku odbyła się oficjalna inauguracja. W spotkaniu uczestniczyli także: zastępcy prezydenta Krzysztof Myszka i Andrzej Brzeziński oraz radni Rady Miasta: Andrzej Warwas oraz Jacek Jamroz. Prezydent Krzysztof Myszka przekazał na ręce dyrektor szkoły Magdaleny Kalbarczyk zestaw piłek. Wszyscy życzyli uczniom osiągania jak najlepszych wyników w sporcie, którego uprawianie – dzięki wielofunkcyjnemu boisku – będzie teraz o wiele bardziej komfortowe.

Uroczystość zwieńczył występ artystyczny w wykonaniu młodzieży z „Jedynki”.