Jak zdobyć i rozliczyć dotację – szkolenie dla organizacji pozarządowych

Przedstawiciele kilkudziesięciu organizacji pozarządowych wzięli udział w szkoleniu organizowanym przez gminę na temat procedury pozyskiwania dotacji z budżetu jednostki samorządu terytorialnego.

Szkolenie odbywało się 6 grudnia w sali konferencyjnej Urzędu Miasta. Poprowadził je Artur Gluziński – wykładowca akademicki, doświadczony szkoleniowiec, autor książki „Ustawa o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie”.

Uczestnicy spotkania – przedstawiciele organizacji pozarządowych – otrzymali pakiet informacji na temat tego, jak starać się o dotację z budżetu gminy. Szczegółowo omówione zostały: procedura i tryby udzielania oraz rozliczania dotacji, a także czynności związane z kontrolą udzielonych dotacji, czy zwrotem do budżetu dotacji niewykorzystanej, nienależnej, pobranej w nadmiernej wysokości oraz niezgodnie z przeznaczeniem.

Udział w spotkaniu był bezpłatny.