Kawiarnia MCK w nowej odsłonie

Pomieszczenie kawiarni w Miejskim Centrum Kultury przeszło gruntowny remont. Zdecydowaną większość prac, w czasie zamknięcia obiektu dla mieszkańców z powodu obostrzeń, wykonali pracownicy MCK. W piątek, 12 lutego oficjalnie zaprezentowano efekty modernizacji.

W spotkaniu na zaproszenie dyrektor MCK Grażyny Majewskiej udział wzięli: prezydent miasta Konrad Krönig, zastępca prezydenta Krzysztof Myszka, dyrektor Centrum Integracji Społecznej Edyta Górlicka, dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej Iwona Kowaleska, dyrektor Muzeum im. Orła Białego Grzegorz Bień, a także przedstawiciele załogi Miejskiego Centrum Kultury. To właśnie pracownicy MCK z pionu techniczno-gospodarczego w okresie zamknięcie placówki dla mieszkańców w związku z epidemią, zaangażowali się wykonanie prac. Dzięki temu zdecydowana część remontu wykonana została bez udziału osób z zewnątrz, a to znacznie ograniczyło wydatki. Na zewnątrz, prywatnej firmie, zlecone zostało odnowienie kamiennej posadzki w kawiarni, natomiast parkiet został odświeżony przez inną miejską jednostkę – Centrum Integracji Społecznej.

– Remont wiązał się z ogromem bardzo żmudnej pracy. Dziękuję pracownikom za zaangażowanie – mówiła dyr. Grażyna Majewska, która dodała, że prace remontowe nie omijają również innych pomieszczeń. Kończy się także remont jednej z pracowni.

– Gratuluję Pani dyrektor tej inicjatywy, a pracownikom zaangażowanym w prace serdecznie dziękuję. Pokazaliście, że szanujecie pieniądze podatników. Jesteście dobrym przykładem dla innych, że okres pandemii, kiedy część działalności nie jest możliwa, można wykorzystywać właśnie na poprawianie infrastruktury. Jesteście przykładem, że można to robić tanio, swoimi siłami – mówił prezydent Konrad Krönig.

Słowa podziękowania do pracowników skierował również Krzysztof Myszka, zastępca prezydenta miasta.

Kawiarnia będzie miejscem spotkań – przede wszystkim artystycznych i literackich.

image_pdfimage_print
Total
0
Shares
Zobacz również
Total
0
Share