Inaugurujemy 100-lecie Skarżyska-Kamiennej! Zapraszamy na wystawy związane z historią miasta i honorowymi obywatelami

Dokładnie sto lat temu, czyli 28 grudnia 1922 roku generał Władysław Sikorski podpisał rozporządzenie o nadaniu praw miejskich Kamiennej.

28 grudnia 2022 roku o godzinie 11.00 w Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej odprawiona zostanie Msza święta pod przewodnictwem biskupa Marka Solarczyka. O godzinie 13.00 w Miejskim Centrum Kultury odbędzie się uroczysta sesja Rady Miasta (program sesji dostępny jest TUTAJ).

Od 28 grudnia także będzie można oglądać dwie wystawy związane z historią naszego miasta. W MCK przygotowana została wystawa fotografii Edwarda Krokowskiego „Skarżysko-Kamienna z tamtych lat 1960 – 1990”. Wystawa będzie dostępna w Galerii MCK do 16 stycznia 2023 roku.

W Muzeum Orła Białego natomiast oglądać będzie można wystawę „Honorowi Obywatele i ich czasy. W 100-lecie Skarżyska-Kamiennej”. Wernisaż zaplanowano dziś na godzinę 17.00, a wystawa będzie eksponowana do 29 października 2023 roku.