Pół wieku razem

Kilkanaście par małżeńskich ze Skarżyska-Kamiennej zostało uhonorowanych przez Prezydenta RP Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Uroczystość Złotych Godów odbywała się 25 czerwca. Medale wręczał parom z50-letnim stażem małżeńskim prezydent Skarżyska-Kamiennej, Konrad Krönig.

Świętującym parom towarzyszyli najbliżsi. Życzenia i gratulacje z okazji jubileuszu składali: prezydent miasta Konrad Krönig oraz kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Dorota Chołuj.

Małżonkowie zostali odznaczeni Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Uroczystość zakończyła się występem artystycznym grupy „Fantazja” z Szydłowca.

Zwracamy się z prośbą do par, które obchodzą 50-lecie pożycia małżeńskiego i wyrażają chęć uczestniczenia w uroczystości Złotych Godów, o zgłaszanie się do Urzędu Stanu Cywilnego w Skarżysku-Kamiennej (Urząd Miasta, I piętro, pok. 126, tel. 41 25 20 143, 41 25 20 144). Pragniemy jednocześnie przypomnieć, iż wniosek o przyznanie przez Prezydenta RP medalu za długoletnie pożycie może zostać wysłany dopiero po dacie rocznicy, a sama procedura przyznawania wyróżnienia trwa kilka miesięcy.