Rozpoczynamy świętowanie 100-lecia Skarżyska-Kamiennej!

28 grudnia 1922 roku generał Władysław Sikorski podpisał rozporządzenie o nadaniu praw miejskich Kamiennej. Dokładnie sto lat od tego historycznego wydarzenia w Skarżysku-Kamiennej odbędzie się inauguracja wydarzeń rocznicowych.

28 grudnia 2022 roku o godzinie 11.00 w Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej odprawiona zostanie Msza święta pod przewodnictwem biskupa Marka Solarczyka. Następnie w Miejskim Centrum Kultury odbędzie się uroczysta sesja Rady Miasta, w trakcie której samorządowcy i zaproszeni goście wspólnie uczczą stulecie Skarżyska-Kamiennej i oddadzą hołd osobom, które na przestrzeni lat przyczyniły się do rozwoju miasta. Przywołane będą sylwetki Honorowych Obywateli i przypomniana historia miasta.

Pod znakiem 100-lecia miasta upłynie cały 2023 rok. Jednym z przyszłorocznych wydarzeń będą już zapowiadane Dni Miasta, a wkrótce będzie można zapoznać się ze szczegółowym kalendarzem wydarzeń rocznicowych.

Porządek obrad
LIX Sesji Rady Miasta Skarżyska-Kamiennej
28 grudnia 2022 roku, godz. 13.00
sala widowiskowa Miejskiego Centrum Kultury ul. Słowackiego 25 w Skarżysku-Kamiennej

1. Otwarcie Sesji Rady Miasta Skarżyska-Kamiennej.
2. Wprowadzenie sztandaru.
3. Koncert Państwowej Szkoły Muzycznej.
4. Wystąpienie Prezydenta Miasta Skarżyska-Kamiennej.
5. Wystąpienie „Historia Skarżyska”.
6. Informacja Przewodniczącego Rady Miasta o przyjęciu Stanowiska Rady Miasta Skarżyska-Kamiennej w sprawie uczczenia Jubileuszu 100-lecia Miasta Skarżyska-Kamiennej przyjętym na LVIII Sesji Rady Miasta
w dniu 20.12.2022 roku.
7. Informacja o podjęciu uchwały w sprawie nadania nazwy „Rondo 100-lecia Miasta Skarżyska-Kamiennej” rondu na skrzyżowaniu ulic: Aleja Niepodległości i Aleja Marszałka Józefa Piłsudskiego
w Skarżysku-Kamiennej.
8. Honorowi Obywatele Miasta Skarżyska-Kamiennej – referat.
9. Wystąpienia zaproszonych gości.
10. Wyprowadzenie sztandaru.
11. Zamknięcie obrad sesji