Konkurs „SKARŻYSKO-KAMIENNA– MIASTO DLA KAŻDEGO”

„Skarżysko-Kamienna – miasto dla każdego” – to temat przewodni konkursu plastyczno-literackiego, adresowanego do dzieci i młodzieży w wieku 7-15 lat. Organizatorem konkursu jest Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Skarżysku-Kamiennej, Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta, Konrad Krönig.

Konkurs potrwa od 17 maja do 18 czerwca. Prace należy składać w Oddziałach dziecięcych Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej (Filia nr 1, ul. Towarowa 20 lub Filia nr 2, ul. Sezamkowa 23).

Cele konkursu:
– budowanie postaw tolerancji i akceptacji różnorodności,
– zwalczanie stereotypów oraz promowanie pozytywnych postaw i zjawisk równego traktowania,
– poszerzanie wiedzy o swoim mieście i regionie,
– a także rozwijanie kreatywności, wyobraźni i inspiracji twórczej dzieci i młodzieży.

Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 15 lat i będzie przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych:
I kategoria: 7 – 11 lat
II kategoria: 12 – 15 lat

Uczestnicy przynależący do I kategorii wykonują prace plastyczne. Prace powinny mieć format A3.  Praca w formie plakatu, wykonana może być dowolną techniką plastyczną.

Uczestnicy przynależący do II kategorii mają wybór:
– mogą wykonać pracę plastyczną (plakat) albo mogą napisać tekst (opowiadanie lub w innej formie literackiej – esej, legenda) maksymalnie na 4 strony formatu A4.

Każdy z uczestników konkursu może wykonać tylko 1 pracę o tematyce zgodnej z tytułem i celami konkursu. Do konkursu zgłaszane mogą być tylko prace indywidualne i samodzielnie wykonane.

Dla zwycięzców każdej z kategorii przewidziano nagrody ufundowane przez Urząd Miasta.

Ze szczegółami można się zapoznać na stronie internetowej Biblioteki – www.biblioteka24.eu

DO POBRANIA:
REGULAMIN KONKURSU

image_pdfimage_print
Total
3
Shares
Zobacz również
Total
3
Share