Budżet Obywatelski: ruszyło głosowanie

Od 5 września do 15 września w naszym mieście trwa głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy miasta mogą oddać głos na wybrany spośród 7 projektów.

JAK GŁOSOWAĆ?

Głosowanie rozpoczęło się 5 września i potrwa do 15 września 2022 roku. Prowadzone jest wyłącznie drogą elektroniczną za pośrednictwem strony www.skarzysko.budzet-obywatelski.org.

Głos na jeden z 7 projektów może oddać każda zameldowana na terenie Skarżyska-Kamiennej osoba, która ukończyła 16 rok życia (mieszkańcy do 18 roku życia muszą posiadać zgodę opiekuna prawnego).

Wyniki głosowania będą znane do 16 września.

Do realizacji w 2023 roku trafią cztery projekty, które uzyskają najwyższą liczbę głosów. Pula pieniędzy na ten cel to 400 tysięcy złotych.

Ze szczegółami można się zapoznać na portalu Budżetu Obywatelskiego www.skarzysko.budzet-obywatelski.org.

OSTATECZNA LISTA PROJEKTÓW ZGŁOSZONYCH DO BUDŻETU OBYWATELSKIEGO MIASTA SKARŻYSKA-KAMIENNEJ NA 2023 ROK, KTÓRE ZOSTANĄ PODDANE POD GŁOSOWANIE:

Pozycja na liście do głosowania Nazwa zadania
1 Aktywna Kamienna Etap III – modernizacja placu im. A. Biernackiego przy ul. Franciszkańskiej – wyposażenie placu zabaw w urządzenia do zabawy

Skrócony opis projektu przygotowany przez wnioskodawcę:

Kontynuacja modernizacji placu zabaw, rozpoczęta w 2020 r. w ramach B.O. Po wykonaniu chodników, oświetlenia przyszedł czas na wyposażenie placu w urządzenia do zabawy. Obecnie na placu znajdują się dwa stare urządzenia które nie zaspakajają potrzeb dzieci korzystających z miejsca do zabawy.

2 „Bór bezpiecznie i zdrowo” VII – rozbudowa ścieżki zdrowia wraz z budową strefy relaksu

Skrócony opis projektu przygotowany przez wnioskodawcę:

W ramach projektu planujemy wykonać 148 metrową Ścieżkę zdrowia z kostki bez fazowej z dwiema stacjami. Na jednej zaplanowaliśmy ustawienie drabinki poziomej a na drugiej poręczy z ruchomymi stopniami. Planujemy utworzyć Strefę Relaksu. Będzie to miejsce w którym znajdą się dwa hamaki oraz cztery leżaki betonowe. Powstanie w ten sposób miejsce gdzie będzie można odpocząć czytając gazetę lub książkę.

3 „Integracyjny Plac Radosnej Zabawy”

Skrócony opis projektu przygotowany przez wnioskodawcę:

„Integracyjny Plac Radosnej Zabawy” – zagospodarowanie i doposażenie miejsca pełniącego funkcję terenu zielonego przy Szkole Podstawowej nr 3. Celem projektu jest  utworzenie placu zabaw, który przyniesie radość i będzie służył dzieciom i społeczności lokalnej jako miejsce, gdzie rodziny  będą mogły aktywnie i kreatywnie spędzać wolny czas przy jednoczesnym zachowaniu zasad bezpieczeństwa.

4 Bezpieczna zabawa dla malucha

Skrócony opis projektu przygotowany przez wnioskodawcę:

Projekt pn: „Bezpieczna zabawa dla malucha” zakłada renowacje i doposażenie placu zabaw znajdującego się na terenie Przedszkola Publicznego nr 16 w Skarżysku – Kamiennej przy ulicy Spółdzielczej 18. Plac zabaw powstanie na zacienionym terenie, z poszanowaniem rosnących tu drzew. Celem projektu jest stworzenie dzieciom od 3. roku życia bezpiecznego miejsca aktywnego spędzania czasu.

5 Budowa zewnętrznej siłowni plenerowej pod nazwą „Zdrowo na sportowo” przy Zespole Szkół Publicznych nr 4 w Skarżysku-Kamiennej

Skrócony opis projektu przygotowany przez wnioskodawcę:

Projekt zakłada budowę zewnętrznej siłowni plenerowej pod nazwą „Zdrowo na sportowo” przy Zespole Szkół Publicznych nr 4 w Skarżysku-Kamiennej ul. Książęca 149

6 ActivePARK os. Piłsudskiego (III) – rozbudowa miejsca do rekreacji dla dzieci, wraz z modernizacją i budową ciągów pieszych, oraz urządzeniem zieleni

Skrócony opis projektu przygotowany przez wnioskodawcę:

Projekt Active PARK od Piłsudskiego (III) zakłada modernizację przestrzeni publ. – rozbudowę i doposażenie miejsca do rekreacji i aktywnego wypoczynku dla najmłodszych mieszkańców miasta przy ul. Orkana. W ramach proj. przewidziano doposażenie Acite Parku w nowoczesne urządzenia zabawowo-rekreacyjne, modernizację i budowę nowych chodników, urządzenie zieleni i montaż elementów małej architektury.

7 Mini Amfiteatr na Osiedlu Pogorzałe

Skrócony opis projektu przygotowany przez wnioskodawcę:

Mini amfiteatr będzie służył mieszkańcom osiedla Pogorzałe i Skarżyska-Kamiennej podczas festynów rodzinnych. Mini Amfiteatr będzie również wykorzystywany przez społeczność SP 9 podczas imprez okolicznościowych.

Pełne opisy projektów dostępne są na portalu BO www.skarzysko.budzet-obywatelski.org.